Szerencses napot minden tanyazonak.
Remenykedek hogy a ti segitsegetekkel nekem is szerencses nap lessz a mai. A fent emlitett keszuleknek a kovetkezo problemaja van ; bekapcsolas utan ,rangatja a kepet es szakadozik a hang is + nincs szin, es par masodperc utan hejre all a sor meghajtas es a hangis, de szin tovabra se jon meg. A yungel stv8216 SMD valtozat, 8v,3,3v,125v rendbe ,a jungel hutesre melegitesre nem valtozik.Kerem a kolegakat segitsenek egy ket tanaccsal ha tudnak
Elore is koszonom
Sziasztok!
A fenti LCD tv 25Q16BVSIG flash memória tartalmát keresném... A gazdája szoftver frissítésbe kezdett, közben kikapcsolta és utána már nem indult el.
Main száma: VPZ190R-6 V-0
Sziasztok!
A fenti gép tápjavítása után működik, de készenlétben felmegy a rendszertáp 165-170V-ra. Üzem közben teljesen jó és stabil is. Ez normális jelenség? A tápban minden cserélve volt. Az elkók feszültségtűrése nagyobb, tehát azok bírják.
Tápjavítás után zárlatos volt az eltérítő tekercs. Egy hasonló került bele viszont azzal nagyobb volt a vízszintes méret és fényerőváltásnál kikapcsolt. Most egy eredeti került bele, így tökéletes. Hol, mit figyel a proci? A táp akkor is jó volt, tehát nem amiatt kapcsolt ki.
Üdv.,
Edmundson
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Számomra érdekes hibára bukkantam..
A hibajelenség a következő videókon látható:
https://www.youtube.com/watch?v=2_0aP15Cs8g
https://www.youtube.com/watch?v=wjaFYUuI8Qg
Összefoglalva a hibát. Hidegen és bekapcsoláskor minden tökéletesen működik.
30-40 perc üzemidő után a kép egy bizonyos részén elkezd remegni majd ez követően csíkossá válik ez a rész.
Amit megnéztem.
A tápegység ill MAIN összes kondija átmérve ESR mérővel.Minden ok.
Oszcilloszkóppal ellenőrizve a táp (segédtáp)hullámosságát,de semmi.
Hőmérséklet mérővel mérve a procikat 56 C-ig mennek fel.(Hűtőborda ideiglenesen felrakva,de semmi változás.)Fagyasztó spray-hűtve csikózódáskor de semmi változás.
Én már úgy gondolom,hogy a COF-csip melegszik fel.
De szeretném a megerősítéseteket kérni.
Köszönöm , ha valaki tud valamilyen támpontot adni .