Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. A tv-n csak visszintes csík volt. TDA 3653B is és a környékén lévő kondik cseréje után lett kép, de nem tökéletes. Csatolt képek. A függ. rész kimérve, jók a jelalakok és minden poti állít méretet, torzítást, helyzetet.
A kép felső része visszagyűrődik. Érdekes, hogy az OSD jónak tűnik. /a fekete csíkok a fényképezés miatt van/
rittzo
Tisztelt kollégák!
A hiba: a sortrafó olyan hangon sistereg,mintha áthúzna és ez a képen is jelentkezik. Lekötöttem a sokszorozót, cseréltem a sortrafót, a TDA8140-et mellette a 2 kondit,BY228-at és 399-et. A táp kondik ok... Mi okozhat ilyen kórságot még ?
Üdv!
Apám vett egy tv-t a lomosoktól. Működik de az m1-nek nincs hangja.Német vacak. Magyar menüt elővarázsoltam, mert van egy hasonló tv-m itthon, de nem tudok DK-ra váltani. Csak a nyugati norma él. Létezik hogy kintre csak ezzel a normával gyártották? Menüben él a jobbra nyíl ami más ponton működik is, de ennél a résznél nem vált. Megoldás esetleg ha áthangolom egy mono panellal?
Szervíz menü: i gomb->8500
options->sound-> BG+DK-ra állítani.
Szevasztok
Van ez a fentebb leirt tv,érdekes hibával,bekapcskor,valamikor van raszter,de a kép olyan mintha lehuzna valahol a magas,valamikor nagyon kicsi a raszter,és középen egy világosab függőleges csik lenne,és fől a sorvég tranyó,a 8140esből valami borzalom jonki,de nem nyitó frekvencia,aztán gondol egyet,és minthasemmi sem történne kiugrik a kép,és semmi baja.Tud e ilyet produkálni a TDA8140 es,eddig nemtalálkoztam ennek az ic nek ilyen fajta hibájával,c507 et,c541 et cseréltem semmi változás,panelt átforrasztottam.
Ha a sortrafó hibája lenne,gondolom,akkor enné a tranzisztort,illetve forósodna,marad az ic,ami elég huzós árban van,esetleg nektek is lenne pár tipp mit nézzek még.