Hello!
Egy kis segítséget kérnék a hibakereséshez.
Egy Grundig T51-732/4 text típusú Tv-vel küzdök.
Hiba leírása:
Bekapcsolásnál egyből kivágja a biztit.
Ha sorba kötök vele egy 100W-os izzót, akkor az izzó világít majd lassan elalszik, Tv megpróbál elindulni.. Majd megint világít az izzó... és ez így tovább..
Elég durung módszer tudom, de így legalább megmarad a Tv biztije..
Én személy szerint a tápban gyanakodtam valami szűrő kondira...
Vagy??
Szevasztok
Hozták ezt a tvt hogy nem indul serceg.
Megnéztem a sercegést az l601 es egyik lábának a kiolvadása okozta,beforrasztva,bekapcs a kép megjött, de felül volt egy pár visszafutási csik,kicseréltem a c538 ast mert 5mikrósra zsugorordott 47 helyett,de csak ugy alulról felforrasztottam,mondom megpróbálom,el is indult,csik eltünt,aztán ahogy kiforditottam az asztalon,valamibe beakadhatot,mert leszakadt,de én ezt csak azután vettem észre hogy e nélkül a kondi nélkül bekapcsoltam,és itt már megvolt egy két reccsenés,vissza forrasztottam,de inditani nem lehet mert mindenfele lever,ha csak égővel inditom akkor sortáp 159 volt oszcival nézve sor meghajtás van,de függőleges nincs,de azt sem tudom a +D hol keletkezik a rajzon nem lelem,de gondolom a sortrafóról kellene hogy lejöjjön,létezik olyan hogy e miatt a kondi miatt behalt a TDA8214 es,illetve e miatt megnőhetett e a magas.
Sziasztok! Tudna valaki küldeni? Main: VEV190R-4. A doksija szerint SX sasszi!
Köszönöm!
Üdvözlöm a kollégákat
Szeretnék egy kis segitséget kérni a fenti tv hez. Eredeti hiba: hang nincs többi ok. CD7522 csere AN7522-re.(elméletileg jó helyette).A hang megjavult de a szinkron elment.Komplett szinkron hiba lett belőle. Ha hangolom akkor torz kép bejön de elugrik. AV-rol is torz a kép és kiesik a szinkronbol. Lehet h elrontottam vmit vagy csak elromlott az stv2816, pont most?
Volt vkinek hasonló hibája?
Esetleg nincs valakinek STV8216 ic-je, akár bontott is jó!
köszönettel
pirát