Szevasztok!
A fenti készülék a következő hibát produkálja.
A TV bekapcsolva: Kép nincs (fehér ernyő) OSD van (hibátlan), hang nincs, ugyanekkor a Scart-ról hibátlan kép és hang kijön.
A TV-t AV-ra kapcsolva: Hibátlan képet , hangot ad, mindegyik AV bemenetről.
A feature modul hibás egyértelműen. (oda futnak be a szálak)
Volt-e ilyen hibátok, van-e valami gyors tipp a hibát illetően?
Mivel másik modulom nincs, így szívesen kicserélnék 1-2 SMD tranyót, ha
megmondanátok melyik okozza. :)
üdv
Sziasztok!
Ez a gép szét durja az agyam.
Hiba a következő:(meg próbálom leírni!) Úgy néz ki a kép,hogy ha háló ábrát
néznétek akkor a függőleges csíkok (cakkosak,ki csipkéződnek).A teletex az jól
működik ott nem csinálja, ha beviszek jelet kintről (AV) akkor is csinálja a (cakkozást). Ha valaki találkozott ilyen problémával és tudna segíteni azt nagyon meg köszönném.
Várom megtisztelő válaszotokat!
Üdvözlettel:buszosgyuri.
UI:Próbáltam lefényképezni de így nem nagyon lehetett kivenni a képből.
Sziasztok! Nem olyan régen fedeztem fel az oldalt és úgy látom, hogy itt értelmes segítőkész szakemberek értekeznek.
Van egy Grundig St63 160 idtv (cuc1822) mely a következő hibával jelentkezik.
A kép sötét minden bemenet esetén ez azt jelenti,hogy pirosas színű sötét kép van rajta.Eleinte csak néha jött be aztán valamitől mindig elmúlt. A mikor a kép normális megjelenésű volt a képen lilás csíkok mozogtak különböző irányba és ha valamelyik külső bemenetre kapcsoltam pl. DVD-t akkor olyan volt mintha nem lenne szinkron tehát a kép szaladt az AV-n. Az OSD képe viszont kifogástalan most is tehát valahol a videó panel környékén vagy a Feature box-nál gondolom a hibát. Ha valakinek van ötlete szívesen venném.
Sziasztok. Segítséget kérnék tölletek egy Grundig tévé javításához. A tévé tápját megjavítottam, most elindul. De számomra érdekes dolgokat csináll. Bekapcsolás után lila képernyő jelenik meg vizszintes csíkokkal. Távirányítóra és az előlapi gombokra semmi válasz. Néha csináll olyat hogy, a főkapcsoló bekapcsolásakor a képcső parázslik egy rövid ideig aztán kialszik de a tévé megy tovább. Ezt is csak néha csinálja. Mi lehet ez a hiba? Én már valami processzor vagy valamiféle vezérlésre gondolok.