Sziasztok!
Ennek a tvének az a hibája, hogy ferde csíkok vannak a képen, ha antenna jelet kap. Ha nincs adón akkor a hangyákat mutatja, és az OSD is megy rajta. Ebbe a készülékbe most cseréltem sorkimenőt, és a potikkal nem tudom beállítani a képet. Meg ennek kellene a gyerekzár feloldója, mert mindig be kell ütni a kodot, és ki kellene ütni belőle. És még a videóvégfok icét kellett cserélni ( TEA5101 ) , a szinkron ic lenne rossz? A segítségeket előre is köszönöm!
Üdv mindenkinek.Afenti tv vel küzdök már egy jó ideje,távval belehetkapcsolni,de csak egy halk ciccegő (induló)hangot hallat, sor tranyó táptranyó jó,az összes kondi elennállás a táprészen ellenőrizve,sokszorozó csere volt.Valakinek valami ötlete esetleg????---,ebben a félig halott állapotban mijen feszültségeket lehet mérni ami támpont vagy ki indulás lehet. köszi
sallaan1
Sziasztok!
Kaptam egy TV-t ingyenbe, és a nejem megfenyegetett, hogy csináljam meg, nehogy csak szemétnek álljon itt ez a nagy készülék. Na meg 100Hz, Dolby, meg PIP, meg 16:9.
A hibajelenség: nincs kép, illetve feltekerve a G2-t egy kis csikosság. Tehát nagyfesz van, tápok rendben, szkóppal is tisztának tűnnek. Távirányítóra bekapcsol, de ki már nem kapcsolható vele, mintha itt megakadna a proci. SDA SCL vonalon van jel. Bármilyen ötletet szívesen veszek, de cserealkatrészem kimerül néhágy elkóban, meg diódában. Szemre nem láttam hibás forrasztást.
A szervízkönyve itt van:
http://elektrotanya.com/grundig_cuc-1961.pdf/download.html
Üdv: Jácint
Sziasztok!
Ismét segítségeteket kérném, mert elakadtam ennek a tévének a javításával. Illetve nem elekadtam, hanem ötletem sem maradt hol kezdhetném..
Az előzményeit nem ismerem, ilyen állapotban került hozzám. Láthatólag néhány alkatrészt már cserélt benne "elődöm", köztük pl. sorkimenőt.
Jelen állapotápab a gép készenlétig rendben van, de onnantól nem reagál semmire. (gombok és táv)
A fezsültségeket jónak mérem...
Köszönettel: Kiss Zoltán