Sziasztok!Keresem a fenti gép szervizmódját.Tud valaki segíteni?
Sziasztok!
A fenti készülékkel, túl vagyok egy hiba kijavításán, a tanya fórumon fellelt hasznos információk alapján. Köszönet érte!
http://elektrotanya.com/files/forum/2012/04/CUC1838%20HFB%20hiba.txt
A "kisöreg" már jó ideje mindig elhagyta az agyát két kikapcsolás között, elfelejtette a programozott adókat, illetve időnként ki is kapcsolt minden meggondolás nélkül. Minden bekapcsoláskor alaphelyzetből indult, nyelv választással és ATS-EURO csatornakereséssel, de nem volt hajlandó megcsinálni, legtöbbször belefagyott. Olyankor kézzel sikerült egy-egy adót becsalni.
Kicseréltem a leírásban szereplő két kondenzátort és a legnagyobb örömömre a hiba a múlté lett.
Összerakás után viszont adódott egy másik probléma, ugyanis az automatikusan beprogramozott csatornák mellé ajándékba kaptam az alább mellékelt képen látható két függőleges szivárványszínű csíkot, és a képen a sorok elcsúszásából eredő függőleges hullámzást is vélek felfedezni.
Kérem szépen a sokat látott, tapasztalt hozzáértőket tegyék hozzá megjegyzéseiket a látottakhoz.
Vajon hol keressem a teendőmet "csíkelhúzásilag"? :p
Köszönettel: Jancsi
Szasztok...
Előzmény: Pár napja kezdtem ezzel a csodával.. Nem volt semmi tápja... Külső 24V-ről megy, s egyből átalakítja 12V-ra, 24V-ról csak az inverter megy... A 24-12V átalakítást egy SO8-as SMD IC végzi, egy tekercset rángat ezerrel, 3A-es táp IC, BESZEREZHETETLEN... Vettem helyette egy TO220-as hasonló IC-t, de ugye nem fért be, kikábeleztem, s a tunerre felforrasztottam, hogy ne melegedjen, s kb 10 cm-es vezetékkel bekötöttem.. Ment is szuperül.. A 12V is elég tiszta volt, minden táp OK, a TV OK.. fél órát ment.. Még langyos sincs..
Majd másnap este bekapcsoltam, hogy van még 1 táv otthon tp156C (tp160C kell neki), mondom kipróbálom, de semmi.. Viszont csatornát váltottam a saját taszton, s onnantól kezdve nem fogott semmit :( Addig egy drót volt benne, s kész... Bevittem a szobába, kábelTV-t rádugtam, de nem fog szinte semmit. UHF 21-22-n fog épp színesen 1-1 adót, s a kábelsáv legvégén 1-2-t, de máshol semmi, s ezeket is nagyon gyengén.... Tuti nem ezek a legerősebb adók... Mi a k anyja lehetett vele???
AGC 4.5 V.. Semmi.. Valószínű tunercsere...
ÉÉS: a távról nem lehet bekapcsolni... Van hozzá már gyári távom.. Minden funkció OK, ki is kapcsol, de bekapcsolni csak a taszról tudom... A service menüben álligattam a bekapcsolást, lehet állítani, hogy csak power gomb, vagy ch1.. Egyik állapotban sem hajlandó.. AGC ott 9-en van, de ha álligatom se lesz adás :(
Valaki találkozott már hasonlókkal? Minden táp ok...
Köszi
Laci
Sziasztok!
Megtámadtak egy ilyen masinával, valaki már túlórázott benne.
Nincs széttúrva, hátha megmenthető.
Jelenség sorvezérlés egy pillanatra elindul, nagyfesz ciccen majd leáll. Tápok megvannak. Készenléti led pirosról zöldre vált, úgy is marad. Gondolom a védelem indul be.
Segítséget köszönöm és Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!
Üdv, kovács attila, kovi