Sziasztok!
Tegnap igen jutányosan vettem a fenti típusú, változó üzemidő után kikapcsoló TV-t. Az állandó kikapcsolásokat a sasszi alapos átforrasztásával sikerült megjavítanom, de összeszerelés után derült ki, hogy a készülék a VHF tartományban nem talál állomást. Szeged körzetében vettem, ott ez nem okozott gondot, mert minden földi adás UHF tartományban van, de nálam a szentesi adónál az M1 a 10-es csatornán jön!
Tapasztaltabb kollégák segítségét kérném, mielőtt újra kibontom, hogy ezt a hibát csak a tuner tápfesz hiánya, vagy más is okozhatja? Gondolok itt pl eeprom tartalomra.
Minden hibátlanul működik, és hangolásnál is megjelennek a csatorna számok C1-től , csak a legelső megtalált adó a C16-on van, addig semmi!(Van adás a C10-en!)
Nekem kicsit új ez a 100 Hz-es technika, mert kb 10 éve csak a képernyő felől láttam TV-t.
Minden segítséget köszönök és elnézést, hogy hosszúra sikerült a téma!
Laci
Sziasztok!
Van nálam egy CUC 7303.
A hiba az vele, hogy Standby-ba feláll, de ha be akarod kapcsolni akkor elfényképezi a biztit!
Félvezető zárlatot eddig nem találtam.
Ami gyanús az R 506 ellenállat.
Le is töltöttem hamar pár SM-et a tanyáról, ám nem tudom, hogy csak én vagyok balf... vagy tényleg nincs rajtuk a Sorvégtranyó és környéke?
Tud esetleg valaki olyat amin rajta van?
Hali Mindenkinek!
Sajnos nem tudom, hogyan lehet a TV-t kivenni a zárból, ha
nem tudom a pin códot. Ha valaki tudna segíteni, köszönöm!
GRUNDIG CUC2103 T55-4104
lhunyadi
üdv!
Van ez a cuc2121 es grundig tv-hangja nincsen,és automata hangolásnál nem rakja be a talált csatornákat. manuálisnál le tudom egyenként memózni őket.. de hang igy sincsen. hang ic tápot megkapja. illetve néha némelyik adón megszólal a hang,mondjuk uhf antennán tv2 ön vagy rtl klubon,de csak ha jó a jelminőség. de kábelrendszerről szép képnél sincsen hang. Valaki valami okosságot erre?
elöre is köszi!
sparco