Tisztelt Kollégák ! Grundig Lenaro LCD TV-hez keresek távirányítót. TP...? Előre is köszönöm a segítséget !!
Üdv Uraim!
Először látok ilyet.
Ez egy új,eladatlan tv,nem indult a sora.
Próbáltam az otthon lévő FET-ekkel helyettesíteni a gyári BS270-es sormeghajtót,IRF630-cal elindult ugyan,de borzasztóan csipkés képpel.Mással nem igazán.
Ma kapott BS170-et,ezt lehet jelenleg kapni rendelés nélkül.Az elsővel meg sem mukkant.Eredménytelen hibakeresés után beletettem egy másodikat,azzal jó.
Van valakinek 5lete,hogy csak spontán szar volt a gyári FET-je és azért döglött meg,vagy várható más hiba is?
Köszi!
Tiszteletem a Szakiknak!
Fent nevezett laposTV-nek nem működnek az előlapi kezelőszervei.
Eredetileg azzal került elő a TV hogy magától felhangosodik, szép kép, hangja jó.
Eredeti táv sincs hozzá sajnos, így kicsit nehézkesebb.
Standby és más tápok megvannak, nyomógombok jók feljut a jelük a panelig.
Találkozott már valaki ezzel a hibával?
Előre is köszönet a segítségért.
Hátha valakinek új a dolog....
Ez egy Beko készülék, sorvégtranyó, meghajtó zárlat után került hozzám a gép. Csere, sorvégfok izzik, elfüstöl. Csere, áramkorlát így is. Átvizsgálás, sorkimenő csere, izzik. A létező összes tekercset, kondit, eltérítőt átvizsgáltam, (ráadásul kép, sorméret, OW jó, szabályoz, persze az is izzik), hozzá a diódákat is. Nem ragozom, sorolom a kivégzett tranyókat, a lényeg: a meghajtó FET munkaellenállása megnyúlt, a 2,2OHM helyett 33OHM volt. Külsőre ép volt, a színjelzések nem nagyon látszottak, meg hát ment a gép.
Ekkorát már régen szívtam...
Üdv
Attila