Hali!!Érdeklödni szeretnék hogy merre keresem a hibát?(Lcd tv ket nem sokat javitottam csak a táp,invertert részt)A helyzet a gép mükszik a bal felén kb 5cm s halványan kék csik van.2 óra múlva kifehéredett a kép,kikapcs mindjárt vissza van megint kép.A t con csatikat átforrasztottam a t conról a szalag kábelt cseréltem.A válaszokat elöre is köszönöm
Sziasztok!
A fenti típusú LCD TV-hez keresek a csatolmányban látható panelt. A TV bekapcsolásakor a háttérvilágítás beindul, de kép csak kb. 3/4 óra múlva jön meg.
Köszi,
András
Szevasztok
elhozták hozzám ezt a fentebb leirt készüléket.
A táp primer oldalába két dióda a hidba vezetett,a szürő kondi szakadt volt,a tranzisztor átűtve,átnéztem a többi alkatrésztnem látok tovább szakadást se zárlatot,de nem indul.Az uc3843 pin7 esen,0,5volt van,18 voltos zenner jó.
A 7es láb és az5 között315ómot mérek,ez jó vagy nem.
Sziasztok!
A tápban a FAN7621 cseréje után megjött a 24 és 12 volt, de üzemi körülmények között csak 19,5 és 9,5 voltot mérek. Az 5 volt megvan. Bekapcsolásra a készenléti led csak 6-7-et villan majd még kettőt. Kép, hang nincs. Kérdéseim, hogy a táp így jó-e, ha nem mit tegyek. A másik, hogy azt olvastam, hogy ez firmware hiba lehet. Van valakinek firmware-je ehhez a készülékhez? Vagy hol keressem a hibát? Rajzom csak a tápról van. A kis címke adatai LC260EXN-SDA1 056E26-LP18P.