Üdv.
A fenti tv típusa ST70 675 TOP.
A sorméret kicsi, nem szabályozható.
Szakadt volt az R569 (4R7), cserélve lett a TDA4950.
Cseréltem a sortáp szűrőkondit (100U250V). Átforrasztottam ami gyanús volt. Ha a sorméret potit tekerem a sorméret nem változik, de füstölni kezd az R569.
Ha volt valakinek ilyen hibája kérem ossza meg a megoldást.
Attila
Boldog Új Évet Mindenkinek!
A tárgybéli lcd háttér világítás hibával érkezett.
Bekapcsoláskor egy pillanatra felvillannak a ledek.
Ez az a fajta,amelyiknél a led driver a háttér dobozában van.
Elég hülye megoldás.
Kijelző LTA400HM23.Teszterrel meghajtva az összes led világít.
A meghajtó 26V-ot kap, vezérlés és a DIMM fesz is megvan.
Erős a gyanú a panel hibára, azonosítója: SSL400_0D5A REV.1.0
Kép a mellékletben.Első körben hibás alkatrészt nem találtam.
A ledekre menő csatlakozója elég gyenge megoldás, de nem ez a gond.
A barna kondikat is megmértem, a 1uF 600nF volt de a csere nem hatotta meg.
Hátha javított ilyet valamelyikőtök, vagy van bontott panelje.
Köszönöm, üdv,kovi
Sziasztok!
A fenti tv készülék táp indítása után villog a led néhányat aztán többé nem reagál sem gombra sem távirányítóra.
A tápegység üzemi állapotban van, a t-con tápja és a háttérvilágítás kikapcsolva. Soros eeprom lábain kommunikál amíg villog a led. Aztán csend.
Német fórumokon (forum.iwenzo.de/grundig-32vlc9140s-tv-bleibt-im-standby--p262839.html) azt írták hogy típushiba a chassis SX grundigoknál, firmware frissítés után megjavult.
Bootloader és firmware fájlokat keresnék a készülékhez, a leírások szerint nyomva tartott pr+ gomb és bedugva a hálózatba lefrissül pendrive-ról.
A szoftverhez típus azonosító: 056F32-LP22
Ez nem beko - grundig, inkább westel klónnak tűnik.
Köszönöm!
Szevasztok
Hozták ezt a tvt hogy nem indul serceg.
Megnéztem a sercegést az l601 es egyik lábának a kiolvadása okozta,beforrasztva,bekapcs a kép megjött, de felül volt egy pár visszafutási csik,kicseréltem a c538 ast mert 5mikrósra zsugorordott 47 helyett,de csak ugy alulról felforrasztottam,mondom megpróbálom,el is indult,csik eltünt,aztán ahogy kiforditottam az asztalon,valamibe beakadhatot,mert leszakadt,de én ezt csak azután vettem észre hogy e nélkül a kondi nélkül bekapcsoltam,és itt már megvolt egy két reccsenés,vissza forrasztottam,de inditani nem lehet mert mindenfele lever,ha csak égővel inditom akkor sortáp 159 volt oszcival nézve sor meghajtás van,de függőleges nincs,de azt sem tudom a +D hol keletkezik a rajzon nem lelem,de gondolom a sortrafóról kellene hogy lejöjjön,létezik olyan hogy e miatt a kondi miatt behalt a TDA8214 es,illetve e miatt megnőhetett e a magas.