Sziasztok!
Grundig 46VLE 8160 SL TV-n a kép vízszintesen csíkos. A képen látható szivárványos vonalak csak valamilyen optikai fénytörés miatt láthatóak, a valóságban csak "szép" egyenes csíkok vannak. Alaplap hibás?
Köszönöm a segítséget.
Üdvözlettel:
Attila
Szervusztok !
Grundig Supercolor M 70259A CTI készülék bal oldali hangszórók nagyon halkan szólnak. A két oldal között a különbség már a TDA6200 szabályzó kimenetén is megvan, innen megy a végfokra. A végfokok rendben vannak. Talán a balansz lett elhúzva??? Mellékeltem a távirányító képét,hátha valaki ismeri, hogyan lehet balanszot szabályoztatni... Esetleg reset-et csinálni a TDA6200-n? Keresem a kapcsolási rajzot is.
Köszi! Üdv: Mollybolly/ Laci
Sziasztok!
A tulajdonos elmondása szerint a készűlék valószínűleg azért hibásodott meg, mert közelbe villám csapott be. Prímer oldalán nem mérek zárlatot de a biztosíték ellenállás csere után újra megszakad, elpösszen mintha teljes zárlat lenne.
Az IC-re gyanúskodom, de számomra ismeretlen a jelzése: "4008B88BA0" vagy "40088B8BA0" alatta meg "PSMI" van. Az első 3 jól leolvasható de a "B" és a "8" sajnos nagyító alatt sem egyértelmű..
Prúbáltam ezen az
oldalon és két tipúst szűrtem ki: a
GR8876 és
LD7575, csak ezeknek megvan mind a 8 láb mig az eredetin hiányzik a 7.
Az eredeti milyen típus, van megbízható helyettesítése?
Előre köszönöm a válaszokat!
Feri
Jó estét kivánok.Ilyet még nem láttatok....Grundig cuc1824 chassis EW hiba.Égeti a TDA8145-ös IC-t.Teljes panelcsere...ugyanaz.sorkimenö kollektorkörben diodacsere...kondicsere....L562 tekercs csere.Tekercseket mindet nem cseréltem ugyan,de sorkimenö trafot igen.Ja és vezérlést(digitális panelt) is cseréltem.A hiba ugyanaz.Szervizmenüböl mindent állit,csk az EW-t nem.Kis változást lehet észrevenni állitás közben,de jelentéktelen...Segitségeteket kérem