Szerbusztok!
Nemrég olyan feladat került elém, hogy alumínium házból kellett volna kivenni egy D=2mm acél csapot, amit szintig be préseltek az alumíniumházba. Ráadásul a aluházon nem szabadott sérülésnek lenni.
Szerszám hiányában nem lett megoldva a feladat. Több ötlet is felmerült, pl.: eszterga padon kifúrni az acélcsapot majd a furatba önmetsző csavart beakasztva kihúzni.
De erre a feladatra a szikraforgácsoló az igazi szerszám. Azonban ebben a témában teljesen laikus vagyok.
Persze utána olvastam, de sokkal okosabb nem lettem, mert ellentmondó dolgok vannak a neten.
Én eddig úgy gondoltam, hogy egy volfrám elektróda mozog fel és le. Amikor le esik az anyagra, akkor a felső pontján elhelyezett elektromágnes felrántja, miközben ív keletkezik a áramkör meg megszakad ezért vissza esik és így tovább.
Közben azt olvasom, hogy nem mechanikusan, hanem elektromosan gyújtják be az ívet.
Hát ez kicsit ellentmond az eddigi tudásomnak. Nos olyanok tanácsait várom, akik tudnak is ez ügyben valamit! A gép mechanikáját össze tudom rakni, azonban a vezérléséről semmi konkrét infóm nincs.
http://www.vfx.hu/info/szikra/szikracsolas.html
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szikraforg%C3%A1csol%C3%A1s
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_11984.html?pg=0
Köszönöm.
Sziasztok!
Hoztak egy linken látható füzért táp nélkül:
https://www.obi.hu/kuelteri-fenyfuezerek/obi-led-es-jegcsap-fenyfuezer-120-db-led-del-hidegfeher/p/3374220
5V-ról már megy, de gyengének tűnik a fénye. 7,5-ig mertem felmenni, de nem szeretném kinyírni.
SO8-as tokban egy kis IC van benne lecsiszolt típussal, előtétellenállások nélkül hajtja a ledeket.
Hány voltos adapter való hozzá?
Sziasztok!
Nagy örömmel vásároltam meg újonnan a fenti Somogyi elektronika által forgalmazott URC-9 típusú távirányítót. (Az eredeti táv is meg van, csak nagyon apróak a gombok rajta és idős, nagy bütykösujjú felhasználó nem mindig azt nyomja, amit kellene)
Kicsomagolás és használati elolvasása után a két dolog nem találkozik. Leírás szerint nyomjam le és tartsam lenyomva a CH+ gombot, mialatt a POWER gombot is lenyomom. 3 mp után a led folyamatosan fog világítani és elkezdi küldeni a különbnél különb kódokat.
Hát nem. Próbáltam már jónéhány variációban, de csak villog és nem világít. Vagyis nem lép be a szkennelő funkcióba.
Valaki használt már ilyet? Valójában hogyan kell "programozni"?
Köszönöm!
Üdv!
Imre
Hello!
A hobbielektronika fórumán feltettem már ezt a kérdést, de nem érkezett egyetlen válasz sem, így megpróbálnám itt is, mert nem találtam infókat a neten a kérdésemre:
A füstfolyadékok jelölése mit takar?
P-2-D
B-2-D
C-2-D
P (professional)
E (extreme)
C (standard)
...
Jelen kifogyó folyadékom sűrű ködöt adott (a csomagolásán nem voltak ilyen jelzések, magyar Pákó forgalmazója volt), de mivel lámpák helyett már lézert használok, kevésbé sűrű kéne, de hosszan tartó, hiszen nem az a cél, hogy minden színes legyen, hanem hogy látszanak a lézer sugarai, ugyanakkor ne köd legyen, csak pára.
A light jelzésűre azt írják; max fotózáshoz, hamar elillan és gyenge.
A medium sűrűbb, de hamar elillan az is, bár egyik oldalon ezt írják, másikon meg azt, hogy hosszan tartó, így akinem van tapasztalata ezek terén, örülnék, ha megosztaná velem.
Professional és Standard ára nem különbözik, így nem világos, hogy akkor mitől más. Általában egy profi dolog mindig drágább a standardnál.
Köszönöm!