sztiasztok
került hozzám egy
jbl partybox 100 ami beázott nem lehetett bekapcsolni.Találtam benne egy TPS54302 ami el volt égve.Csere után bekapcsol müködik tökéletesen.
Ha kikapcsolom nem tudom visszakapcsolni de ha lehuzom a szallagkábelt a kezelögömbokrol és visszacsatlakoztatom utánna ujbol be lehet kapcsolni .
Rajz hiányában nehézkes hogy merre keressem a hibát
Találkozott már valaki ilyen problémával.
Üdv András
Sziasztok. Tda 2052-vel építek erősítőt. Azt szeretném tudni, hogy két végfok-ic-t tehetek e egy hűtőbordára, illetve a kapcsolásban már szerepel oldalanként egy-egy 1000mikrós puffer, ezenkívül kell e még mondjuk 4 szer 4700 mikro puffer a tápba. Kd 150-w-os trafóval hajtom majd +-21 v-al. A segítségeteke előre is köszönöm.
Sziasztok!
SW50N06 helyett milyen alkatrészt használhatok egy autós erősítőbe?
Ezt a kettőt néztem, de biztosra szeretnék menni :
FQP50N06
IRFZ44N
Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
A fenti mélynyomó rajzát keresném, elsősorban a tápról.
Egy ATX táphoz hasonló van benne SG3525AP-vel, sorbakötött pufferkondikkal (2x680u/200V).
El volt szállva a táp és a végfok egyik oldala is. Addig jutottam egy rakás alkatrész cseréje után, hogy egy pillanatra elindul a táp aztán leáll és a sorbakötött puffereken az alsón 8V mérhető, a felső pedig kúszik fel 300V fölé. Tartotottam tőle,fel fog robbanni előbb, utóbb, ezért a két puffert kicseréltem 100u/400V-ra, de ugyanez a helyzet, a többi elkó is jó. A szekunderen nincs zárlat, amikor elindul a feszek a névleges környékén lehetnek, de rajz nélkül nem tudni, mennyi az annyi.
Ezt az aszimmetrikus pufferfesz eloszlást nem értem!
Nem igazán átlátható a primer felépítése rajz nélkül.
Köszönök minden segítséget!
norty