Sziasztok!
Egy játékhelikopter modell (3. kép) beszabályozásához adtak 3 kicsi öntapadós matricát, amit fel kell ragasztani megfelelő helyre és ez változtatja a helikopter teljesítményét (??????). A leírás mellékelve (1. kép). A magyar fordítás helyes, ellenőriztem az eredetit is (2. kép). A fóliát (4. kép) fel kell ragasztani elöl a helikopter aljára (5. és 6. kép). Nem tudom elképzelni, hogy hogy szabályozza ez a helikopter teljesítményét. A felragasztás helyén egy lyuk van, de az eleve gyárilag le van ragasztva a képeken is látható feliratos átlátszó fóliával. Akkor minek az alufólia? Vagy a súlya számít és azért van 3 db belőle? Vízszintes kiegyensúlyozáshoz nem lehet köze, mert a hátulsó rúdon van egy tologatható ellensúly (3. kép). Ha valaki (esetleg modellező) meg tudná ezt magyarázni, azt megköszönném.
Előre is kösz, üdv:
Gábor
Sziasztok!
A hibajelenség: a hálózati betápot megszakítva túlterhelést jelez, sípol, villog. Ezt teszi még terhelés nélkül is. Akkumulátor új benne, bekapcsolva is volt egy napig töltésen.
Ha visszaadom neki a 230-at, akkor rövid ideig tölti az akkut, majd látszólag minden rendben. Ekkor a kimenetén normális a feszültség. Gondolom ekkor nem az inverterről megy, hanem a bemenő 230-at adja ki a kimenetre.
Tehát valami probléma lehet az inverterrel, de rajz nélkül nem szívesen állok neki.
A Tanyán van SM, de nincs benne kapcsolási rajz, csak szerelési és tesztelési, hibakeresési utasítás.
Javított már valaki ilyet? Mi szokott lenni a baja?
Üdv, lcsaszar
Sziasztok!
Birtokomban van néhány kínai remekmű. Egy részét egyéb eszközökhöz mellékelték, néhányat a rajtuk lévő speciális tápcsatlakozó miatt rendeltem (pl. sony videókamerához).
Meglepően könnyűek. A probléma ezekkel:
1. áram alá helyezve felrobban
2. túléli a konnektorral való találkozást, de terheletlenül is felforr a FET és felrobban
A tápok méretükben és a ráírt teljesítményükben különböznek, a primer oldal kapcsolása nagyon hasonló. Egy tranzisztor pár, jellemzően s9015/s9014 vezérli a FET-et.
Tönkremenetel után az egyenirányító diódák, a tranzisztorok néhány ellenállással együtt vezetővé válnak, a fet ledobja a sapkáját.
Hajt a kíváncsiság miért robbannak fel. A kapcsolás lehet hibás vagy csak az alkatrészek silányak? Szkópom sajnos nincs.
Biztonságosabbá tehetőek vagy mehetnek az elektronikai hulladékok közé?
Üdv.
Szegi
Sziasztok!
A kerti medencéhez van egy viszonylag nagy teljesítményű vízforgató szűrőm. A motor áll egy kiöntött álló tekercsből, közepén kb 2 cm átmérőjű hengeres kiképzéssel, és egy henger alakú forgó állandó mágnesből, ami a lapátokkal egy tengelyen van. A mágnes természetszerűleg víz alatt van. Eredetileg be volt vonva valami fekete vékony kemény műanyaggal, ami megrepedt, lepattogzott. A maradványai zörgést okoztak. Szétszedtem, letisztítottam a műanyag bevonat maradványait. Alatta a mágnes eléggé rozsdás, érdes felületű, mivel víz érte.
Arra gondoltam, hogy valahogy lecsiszolom a rozsdát, zsírtalanítom, bekenem rozsdagátlóval (foszforsav?). Ezután tennék rá valami bevonatot.
A neten olvasgattam a Plasti Dip-ről, vannak is olyan szerszámaim (fogók nyele), amiken ilyen piros műanyag bevonat van. Modellező boltban lehet kapni ecsetelhető változatot is. Van ezzel tapasztalata valakinek? A legkisebb kapható üvegcse 118 ml, ez kb. 20-szor annyi, mint amire nekem szükségem van, és nem olcsó. Szóval feleslegesen nem akarom megvenni.
Alternatíva lehet valami vastagabb zsugorcső, esetleg szilikonkaucsukot alányomva. Valamit innen, ezek ragasztósak:
https://lomex.hu/hu/webshop/#/page,2/search,ragaszt%C3%B3s/stype,1/sidx,2
Mit javasoltok? Az állórész és a forgórész vagyis hengeres mágnes között kb. 1 mm rés van.
Üdv, lcsaszar