Segítséget kérnék.
Egy robotron 202 típusú elektronikus írógéphez milyen méretű festékszalag kell. Sajnos az üzletekben már nem tudják és pótolnom kellene egy ismerősömnek.
Köszönöm Laci
Hello!
A hobbielektronika fórumán feltettem már ezt a kérdést, de nem érkezett egyetlen válasz sem, így megpróbálnám itt is, mert nem találtam infókat a neten a kérdésemre:
A füstfolyadékok jelölése mit takar?
P-2-D
B-2-D
C-2-D
P (professional)
E (extreme)
C (standard)
...
Jelen kifogyó folyadékom sűrű ködöt adott (a csomagolásán nem voltak ilyen jelzések, magyar Pákó forgalmazója volt), de mivel lámpák helyett már lézert használok, kevésbé sűrű kéne, de hosszan tartó, hiszen nem az a cél, hogy minden színes legyen, hanem hogy látszanak a lézer sugarai, ugyanakkor ne köd legyen, csak pára.
A light jelzésűre azt írják; max fotózáshoz, hamar elillan és gyenge.
A medium sűrűbb, de hamar elillan az is, bár egyik oldalon ezt írják, másikon meg azt, hogy hosszan tartó, így akinem van tapasztalata ezek terén, örülnék, ha megosztaná velem.
Professional és Standard ára nem különbözik, így nem világos, hogy akkor mitől más. Általában egy profi dolog mindig drágább a standardnál.
Köszönöm!
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van e valakinek LR 21-tipusú Weller pákaja?A kérdésem igazán a hozzátartozó heggyel lenne kapcsolatos az érdekelne, hogy milyen mechanikai méretei vannak tehát(átmérő,hosszúság,ha van benne furat akkor annak az átmérője és mélysége).Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek! :taps2: :help:
Azért érdekelne a mérete mert szeretném átalakitani Hakko hoz mert annak is van furat a belsejében, illetve nem tudok szerezni hegyet hozzá méregdrága és olcsobb lenne ez a megoldás!A hakko páka:Hakko907.
Tisztel Tanya tagok! A fentnevezett felültöltős mosógéppel a háziasszony a következőket tapasztalta. Miután lecsukta az ajtót a gép „nyitott ajtó”-t jelzett és nem indult el természetesen. Kinyitotta az ajtót és egy fehér műanyag lapkát látott a zár nyílásában. Visszacsukva sem indult el a gép. Ezek után jöttem én a képbe, mivel unokahúgomról van szó megpróbálom megfejteni a problémát. Kivettem a gépből az ajtókapcsoló szerkezetet és szét pattintottam a fedelét. Megfigyelve a szerkentyűt az alábbiakat észleltem: Az ajtó horog beakadása két dolgot működtet, egyrészt a zár szerkezetet, másrészt a külön elforduló rúgós műanyag íves nyúlványt. Ezen két két kis bütyök van, amelyek a kapcsoló házon csúsznak. A kapcsoló házból két két helyen jön ki mozgó alkatrész, az elején a barna 2mm-es bütyök és az alján a 7X3,5 mm-es barna téglalap alakú ütköző. A két elemet végül is ugyanaz a bronz lemez működteti. Csak a kis téglalapon keresztül kapcsolódik a mechanikához a kapcsoló. A mosógép működésekor a kapcsolóban lévő hőelem fűti az alatta lévő bimetált és ennek hatására a barna téglalapocska kitolódik és akadályozza a mechanika mozgását és ezen keresztül az ajtó nyitást. Arra kérnék segítséget, hogy a gondolatmenetem jó-e, ha nem akkor mi a helyes éca. Hiányzik e valami a kapcsolóból. A működést úgy tudom elképzelni, hogy a kapcsoló eleve zárt, ha nincs beépítve ( kiszerelve nincs kontaktus a középső és jobb oldali lábon) és nyitott ajtónál az íves csúszka alulról nyomja a kontaktus bronz lemezt felfelé, így nem zár a kapcsoló. Az ajtót lecsukva az íves csúszka a barna kis téglalapot engedi lefelé mozdulni és zárni a kontaktust. Későbbiekben a bimetál tovább zárva tart és akadályozza a nyitást. A kapcsoló kék fedele nyomja a bronz kontaktust,kérdés: ezen lévő bütykök méretétől függ- e a helyes működés? Hol lehet a hiba? A kontaktus kívülről áthidalva a gép (csak próba jelleggel) elindulhat a gép? Üdvözlettel Pistili