Sziasztok !
Egy kis segítséget szeretnék kérni a „klímás szakiktól”.
Kaptam ajándékba egy Midea MS12-Fu-12hrdn1-p1-qrc8gw
névre hallgató klímát.
Indul szépen a beltéri csak a kompresszort nem indítja
a kültériben ,hanem F4 hibával szépen nem csinál semmit.
A készülék több mint 2 klímást is megjárt javíthatatlannak minősítették így került hozzám.
ajándék címén. Tudom ne nézzem a fogát az ajándék lónak de azért méregettem egy kicsit benne. :D
Az eddigi kutakodásomnak az eredménye F4 hibakód Kültéri egység Eprom tartalom hiba.
Javítási tippként kaptam több helyről, tanácsot azóta ,cseréljek panelt és kész jó lesz !
Egyrészt nem találtam sehol hozzá vezérlő panelt , másrészt gondolom ha lenne is azt aranyárban mérnék. Most mivel anyagi vonzata minimális , kísérletezhetek vele a magam kárára , vagy hasznára ?
A Kültériben két EEprom is található 24C04WP ennek a tápja 4,89 V .Van egy másik is az BR24C08 ennek a tápja 3,25 V .
Rendelkezem egy Willpro SP2005 ös programozóval.
Anélkül hogy kiforrasztanám az Eepromokat ki lehet e ezzel a programozóval olvasni a tartalmukat ? Vagy esetleg csak kiforrasztva ? Csináltam már hozzá adaptert.
Rajzokat innen a Tanyáról többet is letöltöttem de … természetesen a blokk vázlaton kívül
mást szinte nem tartalmaznak..
Minden nemű tanácsot meghallgatnék a tapasztalt kollégáktól !
Sziasztok!
Nem tudtam mely rovatban lenne a helye, ezért itt tenném fel a kérdést. Szóval a tény az, hogy két napja Édesanyámnál nincs meleg víz. Gondoltam elromlott a bojler.. de nem. Legalábbis rámértem és minden rendben. Ugyebár (ha jól olvastam) már nem fix időpontokban kapcsolják az "éjszakai" áramot. Nem állhatok egyfolytában az óránál és lessem valamikor kapcsol-e. Vagy az egyetlen járható út a "hiba bejelentés"? Nem szeretném potyára ki hívni az elműt.
Köszönettel: Kiss Z.
Jó napot Kollégák!
Van valaki aki jártas playstation 3. javításban!
Van most nálam két darab,de elakadtam!
Az egyik bekapcsol,aztán se kép-se hang..
A másik piros képernyőnél hiba üzit ír ki!
Előre is köszönöm!
Üdv és jó munkát mindenkinek!
Tomi
Helló ! Egy kis segítséget kérek egy ismeretlen transzformátor teljesítményének a közelítő megállapításában.
Hétvégén kukáztam egy bazi transzformátort. Jó 8-10 kg lehet a tömege. A vasmag EI lapokból készült, plánparalell összefűzésben. A vasmag 165 mm széles, 150 mm magas és 60 mm vastag. A tekercselés egy zárt műanyag csévetesten van. A kivezetések csokikba csatlakoznak, onnan lehet további felhasználásra a villanyt elvezetni (lásd a képet).
A trafóba 220V-os hálózati feszültség megy be, minden adatot ehhez írtak rá, így én is ezeket adom itt meg. A szekunder feszültségek is a 220V-os hálózathoz készültek, az értékük a 230V-os hálózatban picit magasabb.
A szekunder tekercselésben van egy 220V-os és egy 110V-os tekercselés (ezeknél árammegjelölés nincs !), valamint egy 6V-os 4,2A-es, 12V-os 4,2A-es és 24 V-os 2,5A-es tekercselés. Minden tekercs kivezetés olyan szövött-impregnált anyagú szigetelő csőben halad, mint pl. a csöves technikában a transzformátor kivezetések (az anyag nevét nem tudom).
A transzformátor vas az egy bazi vas, olyan 60 x 70 mm-es reális oszlop keresztmetszetet tartok valósnak hozzá (de ellenőrizni persze nem tudom). A primer tekercs huzalozása 1 mm átmérőjű huzalból készült. A 220V-os szekunder huzalozás szintén 1 mm, a 110V-os huzalozás 1,4 mm átmérőjű huzalból készült. A kisfeszültségű részek vezetékezésével nem foglalkoztam, mert ott az áramok oda vannak írva a feszültségek alá (a kisfeszültségű tekercselés az áramokkal szumma 136 VA teljesítményt vesz fel elvben).
A vas méreteire olyan táblázatot eddig nem találtam (pl. EI-165 lemez), amiben benne lenne a teljesítménye. A trafóra 200 VA teljesítmény van vésve, de kizárt dolognak tartom, hogy egy ekkora bazi vassal "csak" ennyit tudna. A kisfeszültségű részen beleférne, de ott van még a 110V-os és a 220V-os leválasztó részből kivehető villany és a trafóveszteség is. Akitől szereztem a trafót azt mondta, hogy régen a Gelka használt ilyet és három szervizasztalt látott el egy ilyen trafó árammal. Ő egyébként úgy beszélt erről a trafóról, hogy 1 kVA-es gép (ami valós lehet amiatt is, mert van egy 400VA-es hálózati leválasztó trafóm, ami ennek a bazi gépnek a hónaaljáig ér).
A segítséget abban kérem, hogy a hálózati oldalon mekkora biztosítékot tegyek fel, hogy se nagyon alá, se pedig fölé ne lőjek a transzformátorból kivehető teljesítménynek ? Mekkora lehet a reális teljesítmény felvétele ennek a trafónak ? A szekunder oldali leválasztó részre is szeretnék biztosítékot szerelni, az ördög sosem alszik, ehhez sem ártana egy hozzávetőleges teljesítményt tudni.
Köszönöm az érdemi segítséget előre is.