Sziasztok!
Segítség kellene!Egy cimborám szólt,hogy a fent nevezett tv-je furán viselkedik.Bár már nem igazán dolgozom a szakmámban és LCD-hez pedig semmi tapasztalatom mégis a hiba elmondása alapján talán eeprom vagy opció probléma lehet.Azt mondta először nem állt meg csatornakereséskor nem tudja beállítani a csatornákat és most pedig a távirányítóra sem reagál (a távszi jó )mindha kizárta volna magát a tv-ből???!Esetleg valakinek volt már ilyen tv-vel hasonló tapasztalata vagy ötlete ?
Előre is köszi :help:
Sziasztok!
A fent nevezett szemétládához keresek HIU-812-S "szolga" inverterpanelt, vagy beszerzési forrást, vagy ha nincs akkor BD9897FS smd IC-t.
Az IC a S...nél rendelhető, horror áron.
Hátha van barátságosabb megoldás.
Előre is köszi!
Jó reggelt Urak!
SzBálint javaslatára, a kérdésem áttem a HISENSE témából erre fórumra, hátha itt tudtok segíteni.
Van egy HISENSE 43A7KQ TV-m.
Három napja frissítette magát. Azóta két gomb nem működik a távirányítón, és a menüje még rosszabb lett, mint volt (bizonyos funkciókat alig lehet elérni).
Eszembe nem jutott, hogy az amúgy is híresen sz@r szoftvert tovább lehet rontani egy frissítéssel. De, lehet.
Hogy lehetne visszavarázsolni a régi szoftverét? A neten csak upgrade-vel foglalkozó oldalakat találok, de a visszaállítás lehetőségét nem.
Előre is köszönöm a segítséget.
Sziasztok!
A készülék tápja túlfeszt kapott .
A javításához már csak egy OZ531TGN ic-re lenne szükségem.
Ha esetleg valakinek lenne eladó kérem jelezze.
/Az Ali sok idő/
Köszönettel : Laci