Hello!
Van egy fent nevezett bluetooth fejhallgató, ami nem tartalmaz külső bemenethez jack csatlakozót (mint a korábbi (H) modell), viszont USB-C csatlakozón keresztül működik... részben.
Azért részben, mert bekapcsolt állapotban működik rendesen, ám energiatakarékossága miatt, ha nincs BT készülékre csatlakozva éppen, akkor 5 perc elteltével kikapcsol.
Tulajdonképpen így is szól tovább, csak gyengébben, illetve az egyik oldal torz lesz.
2db jack-USBC kábellel is próbáltam, az egyikkel kevésbé torz, de továbbra is zavaró, ezért döntöttem a hangszórók közvetlen kivezetése mellett.
Szétszedtem és a 2 hangszóró negatívja nem közös, míg ugye a jack csak a pozitívat választja le.
Ha összekötöm, okozhatok-e belső zárlatot vagy BT/SD módban bármi hibát?
Az fontos lehet, hogy bár kapcsoló (nem nyomógomb) kapcsolja ki-be a készüléket, kikapcsolás után még játszik egy dallamot, ill. ugye energiatakarékosságból kikapcsolva az a kapcsoló még mindig ON állapotban van, de csak ki- és bekapcsolással kel életre újra... tehát a kapcsoló nem a tápot választja le.
Tudom, végső megoldásként rakhatnék rá egy kapcsolót, ami a negatívat is leválaszja, de ha várhatóan nem megy tönkre semmi benneazzal, hogy össze van kötve a 2 hangszóró negatívja, akkor nem furkálnám tovább a burkolatot.
Okozhat maradandó károsodást a 2 hangszóró negatívjának közösítése?
Üdv mindenkinek! OPTICUM vagy GLOBO vagy ORTON 4100C hez kelene kapcs rajz. Illetve szervíz tipp.A készülék működik,de a függő szinkron bizonytalan.Néha meg fut a kép egyébként egy kis brumm látható az OSD-s kép szélén.Amit megfigyeltem még:a tunerről le volt lazulva a nyák felöli burkolat és valószinű hozzá is érhetett a hozzá nagyon közel lévő SMD kondikhoz vagy ellenáláshoz.Az egyik szerintem le is tört C52 pozíciószámú.(e miatt kellene a rajz)A tápból semilyen brumm nem érkezik a tuner környékén sem mértem brummot.A kondikat kimértem (komponent teszterrel is)egy sem kapacitás szegény.A kitört kondi helyére próbáltam berakni különböző értékeket de semmit nem reagált
Szerbusztok!
Nemrég olyan feladat került elém, hogy alumínium házból kellett volna kivenni egy D=2mm acél csapot, amit szintig be préseltek az alumíniumházba. Ráadásul a aluházon nem szabadott sérülésnek lenni.
Szerszám hiányában nem lett megoldva a feladat. Több ötlet is felmerült, pl.: eszterga padon kifúrni az acélcsapot majd a furatba önmetsző csavart beakasztva kihúzni.
De erre a feladatra a szikraforgácsoló az igazi szerszám. Azonban ebben a témában teljesen laikus vagyok.
Persze utána olvastam, de sokkal okosabb nem lettem, mert ellentmondó dolgok vannak a neten.
Én eddig úgy gondoltam, hogy egy volfrám elektróda mozog fel és le. Amikor le esik az anyagra, akkor a felső pontján elhelyezett elektromágnes felrántja, miközben ív keletkezik a áramkör meg megszakad ezért vissza esik és így tovább.
Közben azt olvasom, hogy nem mechanikusan, hanem elektromosan gyújtják be az ívet.
Hát ez kicsit ellentmond az eddigi tudásomnak. Nos olyanok tanácsait várom, akik tudnak is ez ügyben valamit! A gép mechanikáját össze tudom rakni, azonban a vezérléséről semmi konkrét infóm nincs.
http://www.vfx.hu/info/szikra/szikracsolas.html
http://hu.wikipedia.org/wiki/Szikraforg%C3%A1csol%C3%A1s
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_11984.html?pg=0
Köszönöm.
Sziasztok!
Valami ilyet fogok elkövetni:

Innen való:
Klikk
Elméletileg az IC kapcsolófrekijének meg kell egyeznie a cső+induktivítás+kondi rezonanciafrekvenciájával. A leírásban nagyvonalúan elintézték mindezt úgy, hogy megadták az alaktrészek pontos adatait, amivel nincs is gond az induktivítást leszámítva.Megadták pontosan milyen csévetestre és magra hány menetet kell tekerni. Mondanom sem kell a leírásban szereplő magról és csévetestről semmit nem lehet tudni, nem találtam hozzá adatlapot.
Mivel csak ezt tudtam egyszerűen beszerezni, ezért vettem két ilyet + a hozzá tartozó csévetestet:

Neki van adatlapja:
Adatlap
Méretét tekintve ugyan kicsit ágyúval verébre, de most ez volt újonnan.
Tud valaki valamilyen támpontot adni, hogy az erdetileg TDK # PC 30 EE 30Z nevű mag helyett hányat tekerjek a beszerzett magra és mekkora légrést hagyjak rajta? Hogy tudnék rezonanciafrekit számolni?
A "bonts valahonnan magot" válaszokkal azért nem tudok mit kezdeni, mert reprodukálhatónak kellene lennie a folyamatnak, a nappaliban található 15 lámpatestben található klasszikus fojtós megoldást kívánom kiváltani. A sima két tranyós rezonáns megoldásnál valami szofisztikáltabbat szeretnék. Ez viszonylag olcsó és jónak tűnik.
Minden segítséget előre is köszönök.
Üdv,
DM