Sziasztok
Sajnos a féktett HP8594 spektrumanalizátor megadta magát.
Bekapcsoláskor kiírja a képernyőre hogy FREQ UNCAL
A CAL OUT kimenetet összekötöm az RF Input-al, és nyomok egy kalibrációt.
Kiírja a képernyőre hogy CAL SIGNAL NOT FOUND
Keresgéltem az internetet és írják hogy a belső elem lemerült, ezért kalibrációs adatokat elfelejtette.
De a dátumot és az időt továbbra is tárolja. Illetve miért írja kalibrációkor hogy CAL SIGNAL NOT FOUND
Mellékelem a fotókat.
Esetleg találkozott ilyennel ?
Köszi a válaszokat előre is
Sziasztok !
EMG-1556 szkóp kétcsatornás Y fiókjába keresem a MEV 80-as években gyártotta speciális BOÁK ic.-t
tipusa HPA-04 függőleges csatornaerősítő és szinkronjelképző ic.
Egy fiókban 2 db van belőle, az egyik meghibásodott, beterheli az előző fokozatot nem ad ki megfelelő
nagyságú jelet és nem ad szinkronjelet. A két ic.-t felcserélve a hiba is megcserélődik, tehát az ic. rossz.
2x 7 lábú DIL tokozásban készítették.
Minden segítséget megköszönök, belső kapcsolása és egyéb információ is jó ha tudtok ebben segíteni.
A képeken 2x8 lábú DIL tokot írtam valójában 2x7 lábú DIL tokozás a helyes, bocsánat az elírásért.
Köszönettel nagyis
Sziasztok!
Van egy fent nevezett műszerem, aminek a nyomtatás kimenete HPIB, plotterhez. Nekem nincs plotterem, viszont nyomtatóm van. Ha esetleg valakinek van HPIB és USB, vagy párhuzamos port közé convertere kallódóban, érdekelne megvételre. Vagy valami jó ötlet. Az Ebay-en láttam arany áron, de inkább fizetem ki itt , mint külföldre.
Köszönettel Karesz.
Sziasztok!
Úgy gondolom, hogy nyitok egy önálló témát a frissen vásárolt szkópommal kapcsolatos észrevételek, problémák megoldásához, no meg mások okulására.
Kívülről: A szkóp külsején található matricákból ítélve élete nagy részét valószínűleg az amerikai légierő teszt részlegén töltötte, feltehetőleg szakszerűen gondját viselték, akitől vettem azt mondta, hogy a munkahelyéről selejtezték le ezt a szkópot és az utolsó pillanatig használták (így ahogy van). Az előlapja szép, a háza nem különösebben, csavarok alig voltak benne, több helyen rosszul illeszkedik a fedél.
Belülről: Nagyon tiszta, javítások nyomai nem nagyon látszódnak, érdekes, hogy egyáltalán nem tűnik bonyolult felépítésűnek, az EMG 1568/2-m egy alkatrész temető ehhez képest, persze az ördög a részletekben van, a HP-ban ahol valami speciális funkciót kell csinálni odatettek egy HP feliratos ic-t és kész, az EMG-ben meg majdnem minden diszkréten van megoldva. A panelok összevissza állnak belül, eddig még nem találtam egyértelmű azonosítót a panelokon, amiből lehet(ne) következtetni a funkciójukra, ehhez majd kell egy kis idő mire mindent felderítek. Meglepően kis méretű hálózati trafója van, de ami még meglepőbb elég kevés lehet a fogyasztása is. Az EMG szkóp háza fél óra használat után kb. 40°C meleg lesz mindenhol úgy, hogy nincs rárakva semmi, ez meg alig langyosodik pedig nincs is tele szellőzővel.
Működés: Az első dolog ami feltűnt, hogy a képcső fókusza nem a legjobb, még pont jó, de az EMG-nek sokkal élesebb a "képe", nem tudom, hogy ez a sok használat miatt van, vagy sosem volt jobb, a fényerő minden esetre rendben van. Itt jegyzem meg az érdekes "scale ilum." megoldást miszerint a képcsőben egy plusz szabályozható fűtőszál van, ami fókuszálatlan elektronokkal teríti be a fénypor réteget így felvilágítva belülről az egészet, nem mondom, hogy nem működik jól, de mivel azonos színnel világít, mint a sugár így kicsit furcsán néz ki.
Az eddig tapasztalt problémák (fontossági sorrendben):
-Y irányban ugrál a vonal, bizonytalan időközönként, változó sebességgel, változó mértékben.
-A horizontális üzemmód kapcsolók bizonytalanok, nem mindig indul el (főleg a main) <-> ISOSTAT kapcsolók!
-"Main intens" üzemmódban nincs extra kivilágítás/kioltás, a két időalap nem megkülönböztethető, mixed és dly'd üzemmódok mennek.
-A kalibrátor kimeneten csak zaj jön ki.
-"A" bemenet vernier állítója nem működik.