Szép napot mindnekinek. Eppen egy Hp1741a osszcilloszkópot javitok, 240 helyett 110voltra volt állitva és ez nagy sebet ejtett benne. A tápot sikerült rendbe szedni, a Horizontáis és Z lapon is voltak égett alkatrészek, azokat is kicseréltem. Valami okból azonban még mindig nem müködik a képernyő, és a 48voltos kimenet le esik nullára ha a táp nincs elszigetelve a többi áramkörtől. Valalki aki jártas ebben a témában tudna esetleg segiteni, mi okozhatja ezt? Elöre is köszönöm.
Van egy HP34401A multiméterem, a cabirációt ahogy kell le is zárták számomra ismeretlen kóddal, a hitelesítést igazoló matrica az oldalán le van tépve, tuti rá is volt írva, jegyzőkönyv nincs már meg.
Esetleg létezik egy mester kód, ill valamilyen módszer a kiolvasásra? Amihez nem kell GB-IB vagy HP-IB kábelt venni.
A műszer tökéletes, pontos, csak zavar, hogy le van zárva, igaz így bolondbiztos, és úgyis lezárnám elnyomkodás ellen, aztán elfelejteném az új kódot, de én felmatricáznám belül...
Tényleg lehet szét kellene szednem, hátha belül van egy 12 digites számsor...Majd holnap.
Sziasztok!
Úgy gondolom, hogy nyitok egy önálló témát a frissen vásárolt szkópommal kapcsolatos észrevételek, problémák megoldásához, no meg mások okulására.
Kívülről: A szkóp külsején található matricákból ítélve élete nagy részét valószínűleg az amerikai légierő teszt részlegén töltötte, feltehetőleg szakszerűen gondját viselték, akitől vettem azt mondta, hogy a munkahelyéről selejtezték le ezt a szkópot és az utolsó pillanatig használták (így ahogy van). Az előlapja szép, a háza nem különösebben, csavarok alig voltak benne, több helyen rosszul illeszkedik a fedél.
Belülről: Nagyon tiszta, javítások nyomai nem nagyon látszódnak, érdekes, hogy egyáltalán nem tűnik bonyolult felépítésűnek, az EMG 1568/2-m egy alkatrész temető ehhez képest, persze az ördög a részletekben van, a HP-ban ahol valami speciális funkciót kell csinálni odatettek egy HP feliratos ic-t és kész, az EMG-ben meg majdnem minden diszkréten van megoldva. A panelok összevissza állnak belül, eddig még nem találtam egyértelmű azonosítót a panelokon, amiből lehet(ne) következtetni a funkciójukra, ehhez majd kell egy kis idő mire mindent felderítek. Meglepően kis méretű hálózati trafója van, de ami még meglepőbb elég kevés lehet a fogyasztása is. Az EMG szkóp háza fél óra használat után kb. 40°C meleg lesz mindenhol úgy, hogy nincs rárakva semmi, ez meg alig langyosodik pedig nincs is tele szellőzővel.
Működés: Az első dolog ami feltűnt, hogy a képcső fókusza nem a legjobb, még pont jó, de az EMG-nek sokkal élesebb a "képe", nem tudom, hogy ez a sok használat miatt van, vagy sosem volt jobb, a fényerő minden esetre rendben van. Itt jegyzem meg az érdekes "scale ilum." megoldást miszerint a képcsőben egy plusz szabályozható fűtőszál van, ami fókuszálatlan elektronokkal teríti be a fénypor réteget így felvilágítva belülről az egészet, nem mondom, hogy nem működik jól, de mivel azonos színnel világít, mint a sugár így kicsit furcsán néz ki.
Az eddig tapasztalt problémák (fontossági sorrendben):
-Y irányban ugrál a vonal, bizonytalan időközönként, változó sebességgel, változó mértékben.
-A horizontális üzemmód kapcsolók bizonytalanok, nem mindig indul el (főleg a main) <-> ISOSTAT kapcsolók!
-"Main intens" üzemmódban nincs extra kivilágítás/kioltás, a két időalap nem megkülönböztethető, mixed és dly'd üzemmódok mennek.
-A kalibrátor kimeneten csak zaj jön ki.
-"A" bemenet vernier állítója nem működik.
Sziasztok!
Van egy meghibásodott velleman hps 40 típusu szkópom ami valószínüleg túlfeszültséget kapott,maga a műszer bekapcsol
működik a kijelzője lehet mozogni a menüjében csak a vízszintes tengely nem középen hanem a kijelző felső részén
foglal helyet és nem reagál semmilyen bemenő jelre.A készüléket szétszedtem és nagyító alatt megvizsgálva a következőket tapasztaltam:
a panelon 4 db megégett smd alkatrészt találtam amikről nem tudom ,hogy mi lehet viszont mindegyiken ugyanaz a szám van.
Itt kérném a segítségeteket ,hogy mi lehet ez az SMD-s alkatrész.
Segítségeteket előre is köszönöm.