Sziasztok!
A fenti típusú adaptert hozták javításra. Eleinte néha-néha nem töltött, majd később teljesen megszűnt tölteni.
Szétszedtem, megnézem. Amit nagyon furcsának találok benne, hogy a csatlakozó, amelyik a laptopba megy, három vezetéket tartalmaz. Egyik felirat alapján GND, másik 19V feliratú, harmadik,a panelen középső vezeték pedig ID feliratú. Csak a vezeték mérése alapján a GND és a 19V vezetékei között rövidzárat mérek, míg a harmadik "ID" jelölésű az nincs egyikkel sem zárlatban. A laptop csatlakozója úgy néz ki, hogy van a belső tüske és a külső kör alakú palást. Namost a külső palást külseje és belseje lenne külön a GND és a19V csatlakozó felülete. Ez tényleg lehetséges?
Ha igen, honnan lehet ilyen csatit szerezni?
Köszönöm figyelmed, remélem valamennyire érthető voltam. :D
Üdv!
Imre
HP laptop univerzális töltővel nem kapcsol be. A laptop 100% hogy jó, egy eredeti töltővel láttam elindulni. A töltője is kiadja a 19 V-ot, az is biztos jó.
De a laptop akkor sem kapcsol be. Mivel a laptopra 18,5V van írva, először az hittem, hogy az a probléma. Picit módosítottam az adapter szabályozókörén, sikerült 19V-ról lejjebb menni, de a gép akkor sem kapcsolt be.
Gyanítom, hogy nem az a fél volt eltérés miatt nem kapcsol be a laptop, hanem valami más miatt. Mivel 3 pólusú a csatlakozás, ezért gyanítom, hogy a középső SENSE vezetékkel lehet valami.
Akksi nincs a gépben. A töltője nem a gyári.
*********************************************************************
Szakadt volt a center vezeték.
A center pin ellenőrzése: A center pin egy 200k-s ellenállással megy a pozitív tápra, vagyis a center pinen is mérni kell a 19V-ot.
*********************************************************************
Kaptam egy ilyen gépet hogy csináljak vele amit akarok. Szeretném talpra tenni. A táp ic a meleg mint állat, nem is az a kérdés. A lényeg hogy nyakon öntötték kólával. Mivel lehet eltávolítani a ragacsot hatékonyan? Donor vga hibás lapot délután elvileg kapok.
Sziasztok!
Egy hp pavilion g6 laptop nem kapcsol be.A laptop elmondás szerint akkuról működött viszont az akku már akkor sem töltődött.Majd amikor teljesen lemerült nem kapcsolt be és azóta sem lehet bekapcsolni.
Érdemes foglalkozni vele?