Üdv!
Adott egy HP8540p gép és a Win7 mellé szeretném feltenni a Win10-et. A Win7 MBR alapú lemezre ment de a Win10 GPT alapot kér de nem lehet csak teljes lemezt konvertálni. (Egy videón láttam a telepítéseket , ott "a videó szerint " működött a telepítés.) Van megoldás egy lemezre esetleg 2 lemezen megtudom oldani de akkor a boot lista kelene a bekapcsoláskor a választhatóság miatt. Most is így vagyok fent de a betöltéskor a Win7-et csak biosból tudnám előre venni.
Köszönöm.
Üdv mindenkinek,
Egy HP Scanjet 5400c A4 síkágyas scanner tápegysége meghibásodott (hibajelenség: nem ad feszt :) )
mielőtt nekiesnék megpróbálni szétszedni (maradandó károsodást fog valószínűleg szenvedni a heggeszett burkolat miatt), a segítségetek kellene hogy találkozott-e ilyen problémával vki., ha igen akkor sikerült-e elhárítani.
(A scanner céges [állami] és csak akkor esek neki a táp szétbontáshoz, ha van esély a megjavítására, különben nehezen fogok vele elszámolni, cserére nincs egyenlőre mód, mert az összes ilyen már, vagy kikopott, vagy akinek van az félti mint az aranyat [tápot is alig tudtam szerezni, hogy behatároljam a hiba forrást]) A munkámhoz viszont szükségem lenne rá.
A táp 12V egyen feszt ad ki, 4 pólusú csatlakozóval amelyből: +12V, GND ,NA, NA
B.: ha vkinek van ilyen tápja elfekvőben, baráti áron esetleg érdekelne.
Tiszteletem a Tanya szorgos lakóinak!
A címben említett laptop tápegységének vezetékét, a csatlakozó dugónál szokás szerint, eltört a vezeték, de keresztgyermekem, mindennel, ami a keze ügyébe került, gondosan körbetekerte, szigetelés gyanánt. Így üzemeltette a masinát, közel egy hétig, majd arra panaszkodva, hogy nem tölt, kezembe nyomta.
A gányolást leszedve róla, kiderült, hogy a középső (adat) vezeték is törött, sőt a szigetelése is sérült volt. Rendbe téve a kábelt, a következőket tapasztalom:
Akkumulátoros üzemben, nem kapcsol be. Műszerrel, az akku feszültsége 10,8V
Visszarakva a készülékbe, és tápról indítva:
A töltöttségi állapot 3%-töltés folyamatban.
Kihúzva a tápcsatlakozót, rövid időn belül kikapcsolt, majd a táp visszacsatlakoztatása után:
A töltöttségi állapot 1%-nincs töltés.
A kivett akkun, ismét feszültséget mérve, 10,3V majd azt megterhelve, felugrott, (közben mértem) 10,9Vra. (Már gyanús volt, hogy itt nem fogok érteni valamit.)
Visszatéve a masinába, és azt bekapcsolva:
Töltöttségi állapot 1%-töltés folyamatban.
Sajnos a HP akku hibákra, konkrét megoldást nem találtam, sem itt az oldalon, sem a világhálón.
Válaszaitokat előre is köszönettel, és kíváncsian várom:
exGelkás
Bocsánat a hossza miatt!
Sziasztok!
Szeretnék egy ideje a fenti gépbe egy "n"-es WiFi-kártyát tenni, de ezidáig akárhány (Mini PCIe) kártyával próbáltam, ugyanarra az eredményre jutottam (egyik ilyen kártya pl. az Intel WiFi Link 5100 nevet viseli).
A gép elindul, a kártya működik szépen, de ha teljesen kikapcsolom a gépet és lehúzom tápról, megeszi az akksit.
Egy éjszaka talán ~10%-ot csökken a töltésvisszajelzés szerint (nem most néztem, de minimum ennyit csökkent ~8 óra alatt).
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez a gép gyárilag 3945ABG kártyával van szerelve, és talán 2-3 típusnál többet hivatalosan nem támogat (BIOS-ból tiltva). Ez a tiltás feloldásra került, de nyilván van némi hardveres inkompatibilitás az ügyben.
Örülnék, ha tudna valaki támpontot adni, mi okozhatja ezt a terhelést.
pl.
- Egy olyan feature, amit nem támogat a lap?
- Esetleg ezek a kártyák valamely lábon alacsonyabb feszültséget várnának?
- Tápra / GND szinten van egy láb, ami kiváltja ezt a viselkedést?
Ugyanakkor akku behelyezésekor elindult a gép, ill. korábban a #WAKE lábon kikapcsolt állapotban ~0.4V feszültséget mértem, a gyári kártyával pedig 0V-ot.
Ti mit néznétek meg?
Találkozott valaki ezzel a problémával?
Tippetek van esetleg?
Minden javaslatot előre is köszönök.