Sziasztok!
Azzal hozták hogy nem lehet bekapcsolni, de megnézve kiderült le van merülve, de hiába dugjuk rá a töltőt nem tölti. Másik helyen azt mondták csak táp aljzatot kell cserélni. Most kiszedtem, de nem tudom melyik lábon milyen feszültségnek kellene lennie. Ha valaki tudna segíteni, vagy hogy honnan lehet ilyet szerezni, a csatin Foxconn 94VIA felírat található.
Üdv. a kollégáknak!
A tapasztaltabbak véleményét szeretném kikérni a fenti témában.
Mivel nagyon ritkán volt dolgom ilyen típusú PC-ékkel szerteném tudni, hogy a két alaplap egyezik-e mechanikai szempontból, vagyis mint geometria és rögzítő furatok pozicíója tekintetében. A 6000 Pro-t szeretném lecserélni a 8000 Elit-re.
Gondolom, hogy a táp és előlapi csatlakozók egyformák és a tápfeszek egyeznek, tehát a táp maradhat a régi. A régi lapról átvenném a procit amely Intel Core 2 Quad Q8400 és a memória kártyákat.
A válaszokat előre is köszönöm.
Zsolt B
Üdv! Mitől késhet a gép órája? Gondoltam a gombelemre, szétborítottam, nanáhogy legalul eldugva, totál hozzáférhetetlen helyen található, nade meglett... Az alaplapban mérve 3,4V-van rajta, tehát az jónak tűnik... Viszont az óra a gép bekapcsolt állapotában is képes 1 óra alatt fél órát késni. Mi a szmötyi okozhatja még?
Kedves kollégák.
Fent nevezett készülék,bekapcsoló gomb és proci nélkül is a táp csatlakozása után azonnal indul, persze kép az nincs. Első körben jó lenne a BIOS spi flash ic-t frissíteni. Ha valakinek lenne hozzá tartalom. Elvileg a remount-os orosz oldalon fent van.
A pontos adatok: AMD Chip set, ATI videó chip, AMD athlon II CPU, 25Q16 Spi Flash
Alaplapon szitázva: RC8F32003AH1 fehér cimkén: C61083
üdv.