Tisztelt fórumozók!
Kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Van egy Orion T2120Mtx Tv-m.Tönkre ment benne a sor trafó.
Nagyfesz át ütött rajta.
A Hq elektronikánál találtam ilyen tipust de már nem beszerezhető.
Az én trafóm típusa:Orega 40337-74c / 10806030 pt90a 90 fokos.
A Hq elektronikánál ami még kapható az a HR8768-as tipus.
Erről csatolok képet.
Az a kérdésem jó ez az én tv-hez.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Szevasztok
kellene egy kis segitség,ezzel a tv vel kapcsolatban,mikor elhozták,bekapcsolódott,csak kép nem volt,hanem sürüvizszintes csikok voltak rajta,nekiáltam átnézni a táp kondikat,jónak tünntek visza kapcsoltam,és elindult,egy pár perc utánkikapcs,és már nem indul,ülteti az 5 voltot,pislog a zöld mellett a piros led is aztán leáll,feszültségek rendbevannak az5 volton kivül.Nade van egy érdekes dolog,ha leakasztom kntrolert,s rögtön mérem a pin10-11 est,27 ómról kezd emelkedni az ellenállása a lábaknak kiloomos értékig.Ilyen hibám még nem volt,a lábakon lévő kondikat elenőriztem,jók lehet hogy megadta magát a kontroller?
Udv. mindenkinek . A fent emlitett TV javitasahoz szeretnek velemenyt kerni.
Azzal hoszta a tulaj a keszuleket hogy nagyon nehezen indult, de utobb mar eggyaltalan. Ki csereltem a kondikat a tap szekunder oldalan, es a feszultsegek rendbe vannak, de indulaskor egy rovid idore indul a vertikalis resz de a horizontalison nincs meghajtas( oszciloszkoppal mertem) , a procin rendbe az 5V es a jungel felen a 8V is ok. le valasztottam a sor tranzisztort hogy a FB ne tiltson, de igy se jon a H out on semmi.Lehet hogy rossz lenne a proci ,vagy valami tiltja? Ha valakinek meg volt ilyen problemaja kerem segitsen nekem is . Elore is koszonom!
Sziasztok.
A fent említett sorkimenő Trafó helyettesítésében , vagy beszerzésében kérnék segítséget.
Milyen Trafók jók még a helyébe?
Samsung CW-29M024N típusú tévében volt.
Panel száma: cw29m064n2xxec S16A
T444S AA26-00145A TRANS FBT 1372.0076B,CT29A5P,3.5MH,135V
SAMSUNG FUH29A001B(S)
Előre is köszönöm.