Szép estét Mindenkinek.
A nevezett készülékhez keresek tápegység panelt, amelynek száma: K-150S1 465-01A6-L6501G. Lehet új vagy bontott is. Ár megjelöléssel magánban keressetek.A segítséget előre is köszönöm. Üdv. Krizsán Zoltán
Szép napot mindenkinek!
Adott a fent nevezett TV, amit szeretnék elindítani. Sajnos távirányítója nincs, és sem a hangerő sem pedig a program gomb megnyomására nem hajlandó elindulni. A stend bay világít, a tápok megvannak. Esetleg van valakinek valami ötlete hogyan lehetne életre kelteni?
Köszönettel: vertom
Jó napot mindenkinek!
Egy hete kértem segítséget,és kaptam is.
A hiba a következő volt:
Hang van ,kép nincs,de az OSD és a TXT normális.
A segítség javítási tipp és rajz volt.
Ebben GALACTIC sasszé van,és szinte egyezik a PHILIPS THP1008A sasszéval.
A rajzon a sorkimenő 9-es lábáról lejövő sugáráram kontroll feszültséget leviszi a földre a zárlatos VD461 dióda.
Ebben a dióda D703 ,1N4148 tipus,és nem volt zárlatos, hanem oda vissza 300ohm körül volt.A sorkimenőre az R701 ellenállással csatlakozik.
Köszi a segítséget.
dínó.
Tisztelt Kollégák!
Adott a címbéli 7"-os, 16:9 képarányú, évek óta tökéletesen működő kis TV.
Modellszáma: HY-LCD7. (Sassziszámot ne kérdezzetek, mert szétszedve még nem volt, és kívül nincs rajta.)
A gondom csupán annyi ezzel a készülékkel, hogy
a 4:3-as képaránynál csak két oldalt van kb 2-2 cm-es fekete sáv (ami ugye normális), de a 16:9-es képnél nem csak oldalt, hanem alul-felül is van bő 1 cm, ami ugye egy képeslap méretű kijelzőn alaposan csökkenti a hasznos képméretet.
A távirányítóján (mert ez is van neki) van egy átkapcsoló gomb, de ez csak vízszintesen nyújtja a képet, tehát csak "kövérít".
Van valakinek ötlete, netán konkrét megoldása erre a problémára, mert feleslegesen nem szedném szét?
Köszönöm!
Üdv: Laci