Tisztelt kollégák!
Került hozzám 3 db ilyen indesit mosógép mind a háromnak ugyan az a hibája. Bekapcsolom a gépet becsukom az ajtót és az ajtózár egyből lezár. Valaki esetleg találkozott már ilyen hibával? Az ajtózárat néztem az jó a ki triak is jónak tűnik. Segítséget előre is köszönöm.
Üdv:
Ferenc
Sziasztok. A fent említett mosógép vezérlőpanel rajzát keresném, vagy alkatrész információt.
A motor vezérlés részével, ill az ajtózárral van némi gond.
Nem engedi nyitni az ajtót, ill nem indíja a motort. A vezérlőpanelen: q9 és rv4 mellett van 1 pozíciószám nélküli smd ellenállás, ami kiégett, annak értékére lenne szükségem, sajnos sehol nem találtam róla semmien információt.
A motor valószínűleg csak a triak hiba miatt nem megy, ill relé is lehet hibás, a kefék jók a motor teljesen jó állapotban van. De amíg nem tudok infót az ellenállásról, nem tartom értelmét annak hogy triak-ot vegyek, és relét cseréljek.
A segítségeket előre is köszönöm!
Sziasztok.
Egy Indesit IWB6105 gép van nálam ami motorvezérlő triak zárlattal került hozzám. A triakon kívül még egy SMD diódát kellett cserélnem a panelen. Azóta megy a gép de a motorjának van valami fura erőlködő hangja. Pontosabban csak akkor mikor lassú fordulaton (mosási ciklusban) jobbra forog a dob. Centrifugáláskor és balra forgáskor nem hallani az erőlködést. Nem áll le, meg nem akadozik csak a hangja erőlködő. Szénkefék jók, nem kopottak.
Szerintetek kezdődő motorzárlat?
Sziasztok!
Mosógépes kolléga kérését tolmácsolom.
Egér koma besurrant e mosógép vezérlőegységébe,annak is az smps (TNY264) táprészén ürítette vizeletét.
Így, mivel 320 B+ nem válogat kómába esett, sőt összeégett a kis függőleges táppanellel együtt. Lenne valakinek cserélt, hibás, ha táprésze rossz az se baj (javítható), kérem jelezze.
Köszönet, üdv, kovi