Segítséget véleményezést szeretnék kérni a követzkezöben:
Kaptam egy Indesit WITP 102 tipusu mosogépet használatra, de sajnos már az elsö hasznalatkor problémák merültek fel vele.
használat közben a következöket tapasztaltam:
1 alkalom: egy üres átöblítést csinaltam mosószer nélküli 9. program mosás…simán lement
2. alkalom szintén 9. program, a mosás utan a mosolevet kiüriti utána leáll, vár a továbbhaladásra, de nem ment tovább: A "Bekapcsolva/ajtózár visszajelző" gomb villog gyorsan, plusz az elsö, fehérítő funkciógomb lassabban villog.
ekkor kikapcsoltam a gépet, a ki/bekapcsoló gombbal, majd újraindítottam ugyanezt a programot, és ugyanez történt… Ujra ki/bekapcsoltam majd elindítottam egy öblítés programot, ezzel végig ment.
3. kísérlet: A 4. program lett elindítva …szokásos.. mosás után a mosólevet kiüríti, utána a 2. alkalomnál leírt villogások, kikapcsolás, áramtalanítás. Újraindítom 9-es programmal, ekkor egyedüliként lemegy simán a program.
4.alkalom A 9. program, mosólé leeresztése utan ismét leállás, villódzás, ahogy a második alkalomnál , Néztem a hibejelenségek leírását ahol azt irják ilyen villodzás esetén huzzuk ki a konnektorbol áramtalanítsuk várjunk kicsit , majd dugjuk vissza. Igy tettem, újra elinditottam de ugyanugy amikor odaér a mosolé kieresztés utáni helyzethez, utána..ismét villódzás. Ezután öblités programra állítva, azt elinditva, végigcsinalta az öblítéstprogramot teljesen.
Nos ez a jelenlegi helyzet.. és nem tudom mi lehet a baj. A hibajelenségek leírásánál azt irjak ha az áramtalanitás majd ujbóli indítási kisérlet után, ha újra villódzik két lámpa igy, akkor forduljon szervizhez...
A gép kb fél éve állt a mostani hasznalatba vétel elött, és elötte állítólag jól működött.
Használati utasításom megvan hozzá, de csak program szerint mosást probáltam inditani, a funkciógombok adta lehetőségeket nem is kapcsolgattam..
Üdv!
Indesit WITE 102 F 12 hiba, némi infót szívesen fogadok a hibával kapcsolatban.
Tudom ez elvileg kommunikáció hiba a vezérlő és a főpanel között, kijelzős gépeknél.
"F12: CSAK AZ LVB2000 INDESIT EVOLUTION /DIALOGIC BERENDEZÉSEKRE VONATKOZIK
F12: Kijelző panel és fő panel kommunikáció hiánya
Ellenőrizze a CNC csatlakozó panel csatlakozási hatékonyságát
Vizsgálja meg a 8 pólusú csatlakozót a kijelzó panelon
Ellenőrizze a CNC és a CN 8pólusú csatlakozás folytonosságát
Fő panel csere
Kijelző panel csere
"
De érdekelne mik szoktak ezeknél a jellemző hibaforrások lenni?
Ne potyára keresgéljem, ha vannak gyenge pontok.
Köszönöm.
Kaptam egy Indesit WITL 90 típusú mosógépet, egy nem igazán hétköznapi hibával.
Hálózatra csatlakoztatva, el lehet indítani, beengedi a vizet, forgatja a dobot,a fűtőszál is megy, látszatra mos, de olyan hibát produkál, hogy változatosan ki illetve bekapcsol a gép, olyan, mint ha minden 20 másodpercben áramszünet volna!
Kialszik egy pillanatra minden led, és 10 másodperc múlva folytatja az egészet!
Még programot is tudok változtatni abban a pillanatban mikor működik, tehát a centrifugálást indítok el, az megy, ha mosást, engedi be a vizet, tehát nem kever össze semmit, csak ki be kapcsol!
Hibaüzenet nem ír ki!
Amit eddig megnéztem!
Elektronika szemrevételezve, nincs púpos kondi, de két kondit kicseréltem, csak a 10uF 400V nem tudtam cserélni, mert az nem volt itthon, de megmérve multiméterrel a kapacitás rendben van!
Természetesen kiforrasztva.
NTC megmértem 20C-on 20Kohm az értéke, így azt jónak tituáltam.
Motort cseréltem, egy másik Indesit motorral , hiba ugyan úgy marad!
Fűtőszálból nem volt másik Indesit itthon, így egy LG vel cseréltem, de a hiba megmarad.
A hálózati feszültség nem ingadozik a főpanel hálózat csatlakozóján, a panelon nem tudom milyen feszültségeket kellene mérnem, így az kimaradt egyenlőre!
Kicsit tanácstalan vagyok, miért kapcsol ki és be folyamatosan, mert minden alkatrész jónak tűnik, gondolom az elektronika lesz a ludas, de hátha meg lehet valahogy oldani.
Ötletek esetleg a továbbiakra nézve, hátha valaki találkozott már ilyennel, mert egyszerű volna ha valami hibaüzenetet írna ki, de semmi ilyen, szerintem ha hagynám, lehet ki is mosna a szünetekkel, csak vagy fél napba tartana 1 mosás!
Fontos még, a szünetek nem ciklikusak, van, hogy egy másodpercre ugrik be, van hogy 1 percet is megy áramszünet nélkül.
Köszönök minden ötletet, hátha sikerül megoldani!
Sziasztok!
A címben szereplő géppel van olyan gondom, hogy nem indítja el a fő motort. Ha bekapcsolom, kiválasztok egy programot és megnyomom a start gombot, akkor kattan egy relé a fő panelon, ami a motornak kapcsolja a táp feszültséget, ezután kattan egyet a motorban lévő relé is, de a forgás nem indul el és dobja is a címben szereplő kódot. Eddig ellenőriztem a táp csatlakozón a feszültséget és megkapja a motor vezérlő panelja. Magát a motort is szét szedtem, de nem láttam és nem is mértem rajta hibát. Valaki találkozott már ezzel a hibával? Esetleg ha valakinek lenne egy ilyen működő motorja akár kölcsönbe, akár eladó, az is érdekelne. A gép és a motor adattábla fotóját csatolom.
Előre is köszönöm mindenkinek aki válaszol.
Üdv: Ladakolyok