A minap szedtem ki INDESIT WIN 82 mosógépből a vezérlő panelt.
A gép nem müködik,kijelzö LED-ek se villognak.
Nézzegettem,forgattam a kezemben,hátha van rajta valami égés nyom,
rossz forrasztás,stb.
Egyszer csak "megütött" az áram,a panelt meg eldobván.HI !
DE megvan a hiba ! A 10 mikro/400 V-os /C0015/ kondi mellet
megszakadt az L001 100 mikroH-s tekercs.
Igy a komndi nem sült ki !
SobriJ és kozakg ne szóljon hozzá!
Sziasztok!
A fenti hibával a mosógép egy szállodában van .
A panelt amint kézhez kapom,lefotózom.
A doksit megtaláltam a tanyán.
A cimkéról már kaptam infot.
A gépben Arcadia2 modul van.
A javításhoz kérem a segítségeteket!
Elōre is ,nagyon szépen köszönöm.
U.I.
A D29 diòdával "párhuzamosan" egy mezei poloskát találtam a modulon . :)
U.I._1
ELKO-k rendben.A tápfeszek , a 12V, az 5V és a 3,3,V megvan.
U.I._2
A bekapcsolás után a JE11/9 csatlakozó ponton megjelenik a 230V . Kipróbáljuk a mosógépben.
U.I._3
Javítás nélkül visszaadva .
U.I._4
A mágneses szelepen az F vagy a N megjelenik . ( Attól függően,hogy,hogy van bedugva a konnektorba.) A másik kapcsolt pont , ( K1 és K2 relén keresztül ,) nem kapcsolodik valamiért .
Kedves kollégák !
Egy kicsit elakadtam a fenti géppel. A helyzet a következő: a gépet bekapcsolva az ajtóretesz bezár majd a vízfelvétel elindúl 10-20 sec-re. ezután minden folyamat leáll de az időt jelző óra tovább számól majd néhány perc múlva hibajelzéssel megáll. A hibajelzések mindig az aktuális folyamtnak megfelelőek tehát ha vízfelvételnél indítom akkor vízfelvételi hiba ha centrifugára akkor forgatási hiba tehát tudja mit kellene csinálni de nem tudja elvégezni. A tápot átkondiztam forrasztási hibákat javítottam de a helyzet változatlan. Ha valaki találkozott már hasonlóval kérem segítsen!
Köszönettel: Lapatnet
Frissülés: ma eltöltöttem néhány órát a készülék társaságában és a következő dolgra jöttem rá: ha a termisztorról lehúzom a csatlakozót a program elindul de miért nem jelzi a hibát? A thermisztor mérve jó!
Kaptam egy Indesit WITL 90 típusú mosógépet, egy nem igazán hétköznapi hibával.
Hálózatra csatlakoztatva, el lehet indítani, beengedi a vizet, forgatja a dobot,a fűtőszál is megy, látszatra mos, de olyan hibát produkál, hogy változatosan ki illetve bekapcsol a gép, olyan, mint ha minden 20 másodpercben áramszünet volna!
Kialszik egy pillanatra minden led, és 10 másodperc múlva folytatja az egészet!
Még programot is tudok változtatni abban a pillanatban mikor működik, tehát a centrifugálást indítok el, az megy, ha mosást, engedi be a vizet, tehát nem kever össze semmit, csak ki be kapcsol!
Hibaüzenet nem ír ki!
Amit eddig megnéztem!
Elektronika szemrevételezve, nincs púpos kondi, de két kondit kicseréltem, csak a 10uF 400V nem tudtam cserélni, mert az nem volt itthon, de megmérve multiméterrel a kapacitás rendben van!
Természetesen kiforrasztva.
NTC megmértem 20C-on 20Kohm az értéke, így azt jónak tituáltam.
Motort cseréltem, egy másik Indesit motorral , hiba ugyan úgy marad!
Fűtőszálból nem volt másik Indesit itthon, így egy LG vel cseréltem, de a hiba megmarad.
A hálózati feszültség nem ingadozik a főpanel hálózat csatlakozóján, a panelon nem tudom milyen feszültségeket kellene mérnem, így az kimaradt egyenlőre!
Kicsit tanácstalan vagyok, miért kapcsol ki és be folyamatosan, mert minden alkatrész jónak tűnik, gondolom az elektronika lesz a ludas, de hátha meg lehet valahogy oldani.
Ötletek esetleg a továbbiakra nézve, hátha valaki találkozott már ilyennel, mert egyszerű volna ha valami hibaüzenetet írna ki, de semmi ilyen, szerintem ha hagynám, lehet ki is mosna a szünetekkel, csak vagy fél napba tartana 1 mosás!
Fontos még, a szünetek nem ciklikusak, van, hogy egy másodpercre ugrik be, van hogy 1 percet is megy áramszünet nélkül.
Köszönök minden ötletet, hátha sikerül megoldani!