Hali.
Adott egy Iwuc 4105 mosógép.Bármelyik program elött amikor lefuttatja a tesztet(gondolom én),beenged egy kis vizet,majd kinyomja,de két percig megy a lugszivattyú.Eztán lefut rendesen a program hiba nélkül.
Mondjuk nekem ez a teszt sem tetszik,mert az egyes tartályba engedi a vizet,és én a kettesbe töltöm a folyékony mosószert,viszont kinyomja a vízzel együtt.
Szóval arcadia panel betegség?
thx
Sziasztok. A fent említett mosógép vezérlőpanel rajzát keresném, vagy alkatrész információt.
A motor vezérlés részével, ill az ajtózárral van némi gond.
Nem engedi nyitni az ajtót, ill nem indíja a motort. A vezérlőpanelen: q9 és rv4 mellett van 1 pozíciószám nélküli smd ellenállás, ami kiégett, annak értékére lenne szükségem, sajnos sehol nem találtam róla semmien információt.
A motor valószínűleg csak a triak hiba miatt nem megy, ill relé is lehet hibás, a kefék jók a motor teljesen jó állapotban van. De amíg nem tudok infót az ellenállásról, nem tartom értelmét annak hogy triak-ot vegyek, és relét cseréljek.
A segítségeket előre is köszönöm!
Sziasztok !
Indesit WIN-102 mosógépem centrizés közben egyre hangosabb lett.
Én nem javítok háztartási gépeket, de azért az otthoni dolgokat meg szoktam csinálni. A régebbi mosógépünkben (Whirlpool) cseréltem csapágyat, az Indesitben pedig szénkefét...
Azt olvastam a neten, hogy az Indesitekben a dobbal együtt lehet a csapágyat cserélni.(Az pedig nyilván nem éri meg.) Igaz ez ? Ha igen, akkor nincs rá valami "magyaros" megoldás ?
Köszönöm a segítséget :
LCDdoki
Sziasztok!
A címben szereplő mosogatógéppel van egy kis problémám.
A keringető szivattyúja meg volt szorulva(az állórész és a forgórész rozsdásodása miatt).
Kiszereltem a motort és hazahoztam.
Rendberaktam, kapott új szivattyúfejet és egy új kondenzátort.
Itthon kipróbáltam tökéletesen üzemelt.
Az áramfelvétele is jó volt.
Visszavittem a helyszínre, beszereltem, de próbánál csak annyit csinál, hogy elindítja az ürítő szivattyút, majd leállítja vár úgy 10-15 másodpercet(normálisan ekkor kéne beszívnia a vizet), majd újra szivattyúzik és a végén megjelenik az A05-ös hibakód.
A kód jelentése: a vízszintszabályzó nem áll vissza alaphelyzetbe.
A szintszabályzót még a helyszínen ellenőriztem és nincs beragadva, dugulása sincs a gépnek mert a vizet is teljesen kiszivattyúzza ha kívülről öntök bele.
Mivel nem akart működni a helyszínen, ezért hazahoztam.
Itthon beüzemeltem, gondoltam még mielőtt a panelba belenyúlnék, csinálok egy próbát.
Szivattyúval indított(az 1-es programot indítottam el), majd elkezdte szépen beszívni a vizet.
Amikor már eleget szívott be ahhoz hogy elindítsa a keringetést, akkor bekapcsolta a főszivattyút és szépen keringetett.
Így hagytam pár percig üzemelni, hogy a fűtést is megnézhessem.
Mivel pár perccel később sem éreztem melegnek, ránéztem a kijelzőre és eszembe jutott hogy ez előmosogatásos program, tehát itt még nem fog fűteni, csak a következő vízvétel után.
Ekkor megállítottam, lereszeteltem és átraktam a 4-es programra.
Ettől kezdve ugyanazt játsza mint a helyszínen, hogy nem szív be vizet csak az ürítőszivattyút müködteti kétszer és dobja az A05-ös kódot.
A panelban a két elkót cseréltem(1000uF 25V,470uF 25V), valamint próbára a paneltrafót(HAHN gyártmányú az eredeti trafó 230V 50Hz/12V 2.3VA)egy WT szériás Indesit mosógépek paneljában használt trafóra.
Ez ugyanúgy 230V 50Hz/12V-os, csak a teljesítménye picit nagyobb 2.8VA. Sajnos a hibajelenség ugyanaz.
Ha van ötletetek mit nézzek még meg, kérlek osszátok meg velem. Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv: Ladakölyök