Sziasztok!
A kérdéses Indesit-WIDL106 panelnak szétégett J 10 csatlakozója.Egy másik,EVO II panelt szeretnék ,átalakítani WIDL106 panelnak!Úgy gondolom,hogy a kiindulási panelból hiányzó:K6;K4;I2;SMD_R;Q14;RV5;Q13;RV8;+memória foglalat;(A memória tartalom megírása DIP-8-ba)(SMD memória kiforraszt.)alkatrészek pótlása megoldja a problémámat.Jól gondolom?Nincs valamilyen kizáró ok ami miatt nem lehet kivitelezni?Gondolok itt pl:a uP-ben lakó programocskára.Előre is köszönöm segítségeteket és véleményeteket.Köszönöm.Üdv Jano
U.I. A uP-k felirata teljesen megegyezik.Csatlakozók megegyeznek.A bontott alkatrészeket ellenőriztem,megmértem,beforrasztás elött.I-AC és Ut-1-DC;Ut-2-DC rendben."Szárazon" átment a próbán.(WITE107 memória az IC foglalatba és relé meghúz.)Következő lépés:próba mosógépben.Kíváncsi vagyok,hogy működik-e?Üdv Jano
Üdv, fórumtársak!
A fenti géppel az a hiba, hogy bezárja az ajtót, beereszti a vizet egy darabig, majd elkezd szivattyúzni a végtelenségig és a vízszintes ledek folyamatosan villognak, míg a függőleges ledekből csak az ajtó világít. Elméletileg ez F01 hiba.
A vezérlő panel típusa EDT0145.7.es
A panelon a Q018 triac darabokban, és plusz egy sm1 dióda zárlatos. Cseréjük után sincs változás.
Tovább vizsgálva a panelt, a Q007 hűtóbordája alatt találtam 4 db elégett ellenállást.
Ezek beazonosításához kérnék segítséget.
Másik Arcadia rajzról az jön le nekem, hogy ezek talán 560ohm és 110 ohm-os ellenállások lehetnek, de ez csak egy rajz részlet, amim van.
Szasztok ez a csodálatos átkeresztelt indesit , bekapcsolás után ( ajtó élén a kezelők , nincs start gomb , főkapcsoló és ajtó becsuk ) szivattyúval indul kis szünet és vízfelvétel nélkül indul a keringgető szivattyú ( ha ilyenkor öntök bele vizet azt forgatja ) nem sokára megáll a keringgetés és le szivattyúz . Így felváltva víz felvétel nélkül lug szivattyú - keringgető szivattyú 10 -15 percig azt a program helyén kiír 15-öt és elkezd gyorsan villogni bekapcsolást jelző led .
Találtam olyat erre a hibakódra hogy Virtual sensor error , az mi a franc akar lenni ?
Sziasztok!
A cimben szereplő mosógèp az ajtót bezárja,idő fogy,egy idő után F06. Csere panellel ès csere kezelőlappal, plussz kábellel èrkező kollègám hibát nem talált. Amikor ott volt,az eredeti alkatrèszekkel sem produkálta a gèp az F06 hibát. Mi az oka????? Az ügyfèl állitotta,hogy időnkènt F06 hiba van. Ehhez kèrem szèpen a segitsègeteket! Nagyon szèpen köszönöm. Üdv jano