Sziasztok.
Egy Indesit IWB6105 gép van nálam ami motorvezérlő triak zárlattal került hozzám. A triakon kívül még egy SMD diódát kellett cserélnem a panelen. Azóta megy a gép de a motorjának van valami fura erőlködő hangja. Pontosabban csak akkor mikor lassú fordulaton (mosási ciklusban) jobbra forog a dob. Centrifugáláskor és balra forgáskor nem hallani az erőlködést. Nem áll le, meg nem akadozik csak a hangja erőlködő. Szénkefék jók, nem kopottak.
Szerintetek kezdődő motorzárlat?
Sziasztok! Ismerős mosógépe feladta a harcot. Most lett megcsapágyazva, erre megkergült megint. A baja az, hogy a motor irgalmatlanul búg, rángat, nem egyenletesen jár, még a villagy is vibrál, ha megy. Tacho jó, a mágnese fixen a helyén van. Szénkefék jók, nem szikrázik. Elektronikában triac cserélve lett, jelenség maradt. Motor kipucolva, nem szénporos, látható baja nincs.
Szerintetek mit nézzek meg? Gép nem a szomszédban van, jó volna brahira nem sok kört menni.
köszönöm!
Szép napot az uraknak.
Nem lelém a négy ledes gépek hibaüzeneteit. Pedig valahol megvolt.
Üdv. Mindenkinek. Indesit szárítós mosógép EVOII panellal bármelyik mosás program végén megáll 1 percen azt folyamatosan mos . A 10 perc centrifugát rendesen megcsinálja , szivattyúz centrizik azt megáll. Hiba kód nincs. Valami ötlet?