Indesit WIDL106 mosó-szárító gép hibakód miatt nem indul
A centri fordulatszám (500-1000) választó + extra öblítés + ajtózár led villog. Folyamatosan szivattyúzik, és a szárító motorja is megy. Ha a ki-be kapcsolót megnyomom ugyan úgy folytatja, csak az előlapon nem világít semmi.
Elektronikán nem találok hibát. Nincs égésnyom, kondik jók, diódák, tranzisztorok nem szakadtak, relék nincsenek beégve.
Valakinek ötlete?
Sziasztok!
A fenti gép paneljén beázás volt. Rendbe raktam, tápkondit cseréltem. Visszavittem a panelt és továbbra is ez a jelenség. A program végén fűtve marad az ajtóretesz és elkezdi rángatni a mágnesszelepet. Találkozott már valaki ilyen hibával?
Üdv:
Fitti
Tisztelt uraim!
Van egy Indesit W 93 TEX mosógépem annyi a baja, hogy ha az 5-ös programtól indítom akkor elmegy az öblítésig mag is csinálja de már centrifugába nem lép át csak áll egy helyben és nem csinál semmit a led csak világít folyamatosan a fedél retesz nem old ki. Ugyan akkor ha az 7-től indítom akkor meg végig megy gond nélkül. Mi lehet a probléma, netán szoftveres?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv Kollégák!
A fenti típusú mosógép indításkor lezárja az ajtót, de az elektronika nem érzékeli ezt. Az ajtoretesz érintkezője zár. A fő kérdés, hogy a visszatérő ágban melyik alkatrész érzékeli illetve dolgozza fel az ajtó zárását jelentő visszajövő feszültséget.
Köszönettel:
NA