Sziasztok!
A fasza kis 9 éves elől töltős indesit wisl85x mosógépünk úgy döntött, hogy sztrájkol.
Költözés miatt 3 hónapig nem volt használva. Előtte rendben működött.
Most azt csinálja, hogy megy a program (mindegy melyik), beengedi a vizet, forog a dob, majd, amikor kiszivattyúzza a vizet (amit egyébként meg is tesz, kiszívja a vizet az üstből), nem áll le, hanem egy 20-30sec után hibával kiáll. Csak a dugvilla kihúzása segít rajta.
Úgy látom az F8-as hibával áll le. Az első zöld led villog (a piros ajtózár pedig szaporán).
Mindjárt teszek fel róla egy videót...
Sajnos nem vagyok jártas a mosógépekben, ezért kérnék útmutatást, hogy mit nézzek át.
Már a mosógép műanyag tetejének a leszedése is problémát okozott. Nem bírtam leszedni. :(
A helyszínen ma nem tudtam semmit mérni, nem volt nálam csak pár csavarhúzó és egy kombifogó.
Amit lehetett -és tudtam- szétszedtem.
Csatoltam róluk pár képet, néhány kérdéssel illusztrálva.

Azt gondolom, hogy talán a vízszintszabályozása (érzékelője) nem okés. Csak sajnos nem tudom az hol van és hogyan is működik pontosan.
Van egy labda cucc ami jó száraz vízkövesszerű törmelékkel van megfűszerezve.
Lehet ez a gond?
Egy kis szakmai instrukció jól jönne. Nem akarom kidobni még, mert amúgy teljesen rendben van (leszámítva, hogy anno a kutya kölyök korában megrágta mindhárom forgatógombot :) ).
FRISSÍTÉS:
Tanácsaitoknak köszönhetően úgy tűnik sikerült megoldani a problémát.
Mivel többen is a fűtőbetétre gyanakodtatok -amit műszerezettség (megger) hiányában nem tudtam egyértelműen kimérni-, ezért a Szaki963 által
javasolt "vasalós" műterheléssel -miután előbányásztam a dobozok közül a vasalót- tettem egy kísérletet.
Végigment a program egymásután 2x is (igaz a vízhőmérsékletet le kellett tekernem 0-ra, különben nem akart a program tovább menni a fűtési szakaszból. A hőérzékelőt nem melegítette semmi.).
Ez után megvettem a fűtőbetét és beraktam. Azóta 4-5 mosáson is túl van már a gép.
Kösz Mindenkinek!
A bűnös fűtőbetét:

kösz,
pihe
Sziasztok!
Van egy Indesit WITP 102 típusú mosógép amelynek az a hibája, hogy beengedi a vizet majd rögtön ki is szivattyúzza.
Mi okozhatja ezt? Talán az elektronika?
Üdv:Ckó
Sziasztok! Meg tudná valaki mondani, hogy a WIL 125-ös felültöltősben mennyi a tacho-tekercs ellenállata? Valamint a fekete műanyagba öntött tekercs van-é rajta, vagy melyik? Köszönettel: ferenc
Sziasztok, fenti kékülék miatt írtam elektronline-ra is, itt is teszek 1 próbát.
Alapból a gép felvette a vizet, majd felfűtött, 1-2-t tekert a motoron, de kb csak 10-15 percenként, és nem akart lejárni. A gép belseje elég poros(szénkefe) volt, kitakarítottam a motort, illetve amit még találtam, és kiiktattam a motor csatiját. Azóta nem csinál semmit, bekapcs után villogó ajtózár lámpa, startra elalszik és 1 tizedmásodpercre vízfelvétel. Ezen felül eddig a centrifuga programra kapcsolva volt leeresztés és centri, most semmi. Ja és az ajtót lezárja. Ha esetleg valaki firkálna rá új eepromot, azt megköszönném, mert először a perifériák külön külön mentek...
Előre is kössz