Sziasztok.
Indesit WIA 102 mosógép beveszi a vizet, felmelegíti és csak mos és mos. Minden funkciót meg lehet vele csináltatni külön-külön, de folyamatában nem viszi végig.
Ezenkívül az a jelenség is fennáll, hogy "0" állásban nem resetel, nem törölhető a program, csak ha végigfut.
A leírások alapján EVO2 Low End panel van benne.
Nagyjából ilyen, csak tiszta
Átolvasva a fórumot két dolgot találtam. Az egyik a reset kondi. Melyik pozíciószámú alkatrész ez?
A másik, a programválasztó kapcsoló hiba. Ez potméter, vagy kapcsolótárcsa jellegű alkatrész? Javítható? Szétszedhető? Beszerezhető?
Köszönettel:
N. Á.
Hölgyeim és Uraim!
Működik a szerkezet jó pár napja az ügyfélnél.
A panelon kicseréltem a 25V-os kondikat (47, 100, 220) valamint kiszedtem a két potit, szétszedtem, letakarítottam a felületüket valamint az érintkezőket és a biztonság kedvéért átcserélve forrasztottam vissza őket.
Így helyreállt a program. Továbblép, fűt, centriz...
Nagyon köszönöm a tanácsokat, ötleteket, segítséget Mindenkinek!
N. Á.
Sziasztok!
Fenti mosó-szárító csak megforgatja oda-vissza a dobot, majd beengedi és kiszivattyúzza a vizet és villogással megáll - lásd a videón. A manuálban nincs ilyen hibakód!
Légcsapda és csöve tiszta, vízszintkapcsoló jó, fűtőbetét 33R, NTC 25K mérve; bejövő víz és szifon kimenet is rendben, nincs dugulás.
Egyenlőre elakadtam, jó lenne egy kis segítség.
Sziasztok!
Az INDESIT WIN82 mosógép ARCADIA panelje hozzám került javításra.A kezelőlapot csatlakoztatva a kábellel,a lakat (piros) LED villog.A funkció gombokkal a(zöld) LED-ek vagy bekapcsolhatók vagy gyorsan villognak.Az áramfelvétele a panelnek a 230v-50Hz-ről,I:50mA.A tápfeszek,DC, Ut1:5V és Ut2:12V.Az ajtóretesz csatlakozó, J004,2.-3. pontját rövidre zárva,(mintha az ajtóretesz bekapcsolt volna) rángatja a LED villogás ütemében a 230V-50Hz-t.Leválasztó trafóról mérem.Hűtőbordát kivettem.Hogy a takarásában lévő alkatrészekhez is hozzá férjek.Találtam egy olyan kölyökbolhányi alkatrészt,ami rövidzár.Ez a C007 ELKO SMD tranyó felöli oldalánál van.Két egymással párhuzamosan elhelyezett ellenállás(?)(Csak elhelyezés,nem elektromosan.)Az ELKO felöl:0 R.Mellette 4,68K.Az SMD tranyo lábánál:10k.Fotót próbálok föltenni!Lehet,hogy ennek az ellenállásnak a zárlata okozza a hibát?Megmondaná valaki,hogy mekkora ellenállásúnak kell lenni ennek az alkatrésznek?Nagyon szépen köszönöm,előre is,a válaszaitokat.Mégegyszer köszönöm.Üdv Jano
Sziasztok. Van nálam az említett vez. panel amin szó szerint eldurrant a Q9-es pozícion számu triak és az rv4-es varrisztor is totál korom(nem látszik az értéke,közvetlen mellette van),ha valaki tudna segíteni megköszönném.A panelon vannak mac97a8 triakok ez is az lenne(egyformák szoktak lenni).Hasonló méretű varrisztorok is vannak(05d431k,ha jól látom)és ez milyen értékű?Ezek a j4-es csatinál vannak(szerintem ajtózár).Elöre is kössz a segítséget.ÜDV:laci