Szép estét mindenkinek!
Az indesít WIL 105 mosógépet szeretném működésre bírni!Az ajtó zárat kiszereltem úgy látszik szét van esve,ezt cserélni kell!A vezérlő panelt kiszerelve jól látszik a Q9 pozícióban lévő alkatrész,megsemmisült!Szeretném megtudni a Q9 alkatrész típusát ,sematic ot nem találtam!
Megoldva Triac MAC97A8 és zár csere után működik!
Üdv mindenkinek!
Jelenleg rendelkezésre áll egy rozsdás WISE107 elpukkant kondenzátorokkal a panelon (villogó kijelző).
Illetve egy szép állapotú WIE107 amelyik "door" hibaüzenettel kezdett sztrájkba.
A kérdés, hogy a két készülék panel kompatibilis-e, tehát kondenzátorcsere után a WISE panel elviszi a WIE készüléket vagy szoftvert is kellene cserélni benne?
Illetve javítható-e az ajtóérzékelés (a zár egy próba erejéig volt cserélve már, az nem oldotta meg)?
Köszönöm
Attila
Jó éjszakát az Uraknak! A fenti gép néha működik, néha nem indul, és a relék kattognak, a tápja meg "rohad". Túrta egy szerelő, majd megadta a telefonszámom a tulajnak, hátha én... Nos, jelenleg úgy ahogy megy a gép, miután kiiktattam a zavarszűrő kondiját. Előtte mértem a hálózati delejt, amikor döglődött, akkor a digi műszer néha ÖTSZÁZ voltot mutatott. Azaz valami gerjed, ami kiakasztja a műszert. Oszcilloszkóp nem volt nálam. Elvittem a panelt Dr. Merzához. Visszaadta, hogy nála hiba nem jelentkezett. Nyilvánvalóan nem a zavarszűrő a rossz, csak hozzáalakítottam a gépet a hibához. Most is baromkodik, a motorrelék néha indokolatlanul kapcsolgatnak, azaz bizonytalan a cucc. A hiba máról holnapra lett, nem volt átmenet. Fos kínai motor van benne. Netán az? Látott már ilyet valaki?
Üdv mindenkinek!
Előzmények:
-bekapcsoláskor az összes led villogott mikor elhoztam a gépet. A panelon a 0018 elpukkanva volt,cserélve lett, előtte a csatlakozó melletti (a képen függőleges) dióda átment drótba az is cserélve lett.
A panel javítása után a mosógép centrifugálásra állítva, kb 4 perc után kiáll erre a hibára.Az összes led villog rajta. Centrifugán indítás után azt figyeltem meg, hogy a dob csak balra forog fel is pörgeti magát tartja a magas fordulatot kb fél percig majd leáll, vár pár másodpercet és akkor áll ki a hibára. Az ajtóretesz új benne, szivattyú jó, szénkefék újak benn, a panel lepucolva a szénkefe portól.a panel száma code:21501022902 BITRON bitron code:30411968 44/2010 .
a panelon mind a négy relét lecseréltem a hiba továbra is fenn áll.
Esetleg találkozott valaki már ilyen hibával?
Üdv.