Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

INDESIT WS419XVE

WASHING-MACHINE - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
328.3 KB
Page
26
Category
WASHING-MACHINE
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar indesit manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
INDESIT WS419XVE service manual (1st page)
Preview of INDESIT WS419XVE [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
INDESIT WS419XVE service manual (2nd page)
Preview of INDESIT WS419XVE [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    INDESIT WS-419XVE WS419XVE WS 419 XVE
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant WASHING-MACHINE forum topics:
Indesit iwdc6145 mosó-szárítógép motor teljes fordulaton indul
Sziasztok!

Indesit iwdc6145 mosó-szárítógép motor teljes fordulaton indul. Első köreben szénkefét kellett cserélni a gépben. Működött is rendesen utána kb 8-10 mosást. Egyszer csak teljes fordulaton kezdte pörgetni a motort és levágta az autómatát, autómata felkapcsolása után ajtót nem nyitja csak ha kihúzom a gépet. Motort kiszedtem, tacho jónak tűnik, ki az elektronika és a csatolt képeken lévő alkatrészeket cserélni kellett. SMD diódák és a triak (BTB10) zárlatosak, tranzisztor pedig szó szerint kettényílott és a lábaiból 2 elolvadt. Csere után újra jónak tűnt a gép egészen 3 mosásig.  Hiba újra ugyan az, motor nagy fordulat, autómata levág, ajtó nem nyílik. Újra alkatrészek csere, de itt már cseréltem az ajtózárat is, mert abba is szét volt törve a hőelem. Gép újra működik, aztán 2 mosás után újra megint magas fordulat, de itt már ruha nélkül volt így csak a diódák lettek zárlatosak a többi alkatrész mérésre jónak tűnik.

Szerintetek, motort dobjam ki, vagy még mindig az elektronikán van a hiba?

Köszi előre is.

Üdv.: G:
Indesit WIN 101 végtelen ciklus
Sziasztok! Indesit WIN 101 típusú mosógéppel van gondom. Van, hogy lefut a program (pár ekkor is, olyan mint ha be lenne nyomva a vasalás könnyítő gomb), de van hogy öblítés előtti állapotban marad, forgatja a ruhákat a végtelenségig.. Motor tisztítás megvolt, sztem vezérlő hiba lesz. A mikrokontroller mellett nincs EEPROM ennél a típusnál, így nem tudom ,hogy hogyan tudnám újraprogramozni. Ötlet vkinek lenne erre? Vagy működő vezérlőpanel? Köszi
Indesit MOD IWC 71282 ECO (EU) mosógép vezérlőpanel megégett, azonosítási segitség kellene. (Tárgytalan)
Sziasztok Tanyalakók! A következő történt a saját mosógépemmel: a mosás végén amikor centrifugálnia kellett volna furcsa, erős hangot hallatott. (mintha csat ütődne valamihez a dobban, vagy a csapágyban törne el a csapágykoszorú és darálja maga alatt a törmeléket.) Sajnos a mosógép másik helyiségben van és ritkán hallani, hogy dolgozik, de most akkora zajt csapott, hogy elindultam hozzá. Amikor odaérek, a hátulja felől nagy villanás, és a biztosítékot a villanyóráig leverte. Szerelőt hívtunk a géphez, aki az vezérlő panelt kiemelte amin látszott a 'robbanás' helye. A motor szépen futott üresen, nem csapágyas. (Szerelő szerint viszont meg kell szénkefézni 10000Ft-ért, mert nem hallja a hangját, nem árultam el, hogy 3 fázisú moci van benne). A dob sem tűnt csapágyasnak a szétszedéskor. 20 évig javítottam TV-ket és monitorokat, így az elektronikát is szeretném megcsinálni. Sajnos kapcsolási rajzot nem találtam a neten, ha valakinek esetleg van, jelezhetné, azzal minden kérdésemre választ kapnék. Ami az panelen látszik, az ajtózár mágnesét működtető triak ledobta a kalapját. A panelen 3 triak található, a 2 épen maradt példányon a típus mellett a GE 127 felirat látszik, Z0107NA típusú, a halotton pedig a 125 felirat maradt meg. Ebből arra gondolok, hogy ez nem Z0107NA hanem valamelyik testvére lehet. (Ha gépi beültetés van, akkor az azonos félvezetők azonos dátumkóddal rendelkeznek, hiszen egy szalagról kerülnek a panelbe.) Tehát ha valakinél van ilyen jó panel, legyen kedves megnézni, hogy mi a Q32 triak típusa. Továbbá az elektronikus nyomásszenzor csatlakozójánál is van hiba. Egy 0805 méretű SMD kondenzátor megégett, a szenzor tápját a +12V -ból egy soros ellenálláson keresztül (a 2 darab 560 Ohm-os 1206 méretű ellenállás, aminek a fegyverzetei is megégtek) 5.1V-os Zener (W9 kódú SMD zener) ami zárlatos lett. A triak köréhez tartozik még egy felismerhetetlen ellenállás, (a képen bekarikázva) ennek az értékét is szeretném megtudni. - Privátban kaptam egy rajzot, amit megköszönök Zsugori kollégának, de nem pont ezt a vezérlőt tartalmazta és a keresett alkatrész (elégett ellenállás) értékét nem tudtam meg belőle. A feleségem nyomására új mosógép vásárlás lett belőle. Sajnos győzött a mosógépgyártó cég. Hiszek a tervezett elavulás elméletben, és ez az eset ezt a hitemet erősítette. Ettől függetlenül, a fent jelzett mosógép alkatrészei eladásra kerülnek, ha valakinek kellene belőle valami, jelezze. A segítségeteket előre is köszönöm: Cs_Laci
Indesit XWDA 751680XWEU mosó-szárítógép ajtó gumitömítés "üstházgumi" cseréje. ( MEGOLDVA )
Sziasztok!
Segítséget kérek, a mosógépemnek elhasadt az ajtó és az üstház közötti gumija. A típus alapján már megrendeltem az újat (Indesit XWDA 751680X W EU mosó-szárítógép). Kérdésem az lenne, menyire kel szétszedni a cseréléséhez. Esetleg valakinek szerviz leírása nem lenne? Vagy bármilyen jó tanács a csere lebonyolításához.
Előre is köszönöm.
Üdvözlettel.
              B. Laci
 
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce