Sziasztok! Nehéz probléma előtt állok , (ha valaki tud jobb címet írjon!)
Egy lényegesen jobb cím: Audison SRX-1 D oszt. erősítő egyik optómeghajtója nem kap tápfeszültséget.
Esetleg ki is javíthatod! A helye pedig az erősítők között lenne!
Csatolmányban van az említett problémám.
Van 2x75V om . PWM bemenettel kell hajtani .
A proméma az hogy a fet drivert két opto hajtja fél hídba .(csatolmányba)
A -HVDC oldalárol az alsó optocsatolónak megvan a VCC je ezzel nincs gond.
A fölsőnél a Vee a helyén van egy 4.7Ohmos ellenállással sorbakötve (nincs a rajzon) de a tápja egyáltalán nem található.
Ez az alapja egy Audison SRX-1d nek (D-osztály)
HCPL-3180 az aoptocsatolóm , a meghajtó ic ami megoldja a hajtást egy LM319 .
Az lenne a feladat , mivel nem találom 4 nap óta azt a tápot csak -0.12V van , az összes smd-t átnéztem , de nem.
Fotót tudok készíteni az erősítőröl .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kiegészítem!
Felraktam az adott panelt , korábban már volt róla szó.
A vezérlő panel lábkiosztása ha az optos oldalt nézzük lent van az egyes
1 -HDVC
2 nem tudni (Erröl írok még)
3 bemenet PWM már
4 Alsó optó kiement
5 -HDVC összekötve az 1 el
6 +táp (erröl írok még)
7 Fölső optó táp +
8 fölső optó kimenet
9 fölső optó negatív ami sorba van kötve egy 4.7Ohmos ellenállással a kimenetre(még a folytó tekercs előtt)
10 NC
-Az a kérdés , hogy a bemeneti részen eléggé érdekes dolgot fedeztem fel. az egy tranzisztor lábaival kapcsolatos és ez most megakaszt. Ha az LM219 es ic-s képet nézzük akkor a tranzisztor bal fölső lába a bemenetre (3) , a jobb fölső (2) itt nincs semmi feszültség a gnd-hez képest , a maradék lába az ic bemenetére ezzel nem is lenne gond , amikor nem volt benn a tranyó a bemenetet egy kondival leválasztva pwm jelet bekötve jól működött , az egyik optó kapta a jelet a másik is. Most hogy bekerült egy tranyó , szép négyszög helyett (5. kép) az 6. képen látható jel van, ezáltal az optok sem vezérelnek.
- +táp , ez az alsó optó tápja -HDVC hez képest. Egy zeneres megoldással egy tranyó hajtja , de mivel smd volt sem felirat csak zárlatos zener volt. Mekkorát tegyek be ? Az opto rajza szerint 10-20 v között jól érzi magát , a két 10uf 25v os kondi meg meghatározza a maxot . Most 15V on van , Vcc-2 V elvileg a kiement ilyenkor.
Mivel ilyen ronda a jel nem kapcsolgat az alsó fet rendesen , a felső opto csak 3.6v ot kap és a kimenet a folytó tekercs után a 7. képen látható , persze a freki látható csak hiányzik a másik fet a produkcióba.
A lesatírozott tranyón 4E felirat látható semmi más. Sajna az eredeti eltört egy smd lista szerint akár pnp tranyó is lehet , raktam bele egy BTA56 ot sot 23 ba.
Sziasztok!
A segítségeteket kérném: egy jóbarátom behozott egy boomboxot, ami nem kezelhető. Bekpcsolni még lehet, ad egészséges hangjelzést, de onnantól kezdve semmit nem csinál, és kikapcsolni sem lehet a nygombbal. Csak úgy lehet kikapcsolni, ha rádugom a tápegységet, és amint kihúzom kikapcsol.
A tipusát elképzelhető, hogy nem jól írtam, ezért fölteszek pár képet, bízom benne, hogy így beazonosíthatő. A segítségeteket előre is köszönöm.
Üdvözlettel:
Attila
Sziasztok!
Van egy a címben említett házimozi erősítőm ami nem kapcsol be.
Sok fórumtémában írták a betáp utáni kondit, ezt cseréltem valóban hibás volt, 5,8nF volt 22nF helyett. Nem hozott megoldást.
Ellenállások értékei jók, a T651 trafón a bemeneten kb 20 volt AC-t mérek, ha rövidrezárom a Q654-et akkor 0V-ot. D659-et kimérve jónak láttam.
Valakinek ötlete, hogy merre menjek tovább?
Megoldás: PRY fesz csak 2sec-re volt meg, utána tiltott a processzor. Ez a 2 sec is kellett volna ó, hogy kapcsolja a relét, nem kapcsolta. Q652 tranyó volt a hibás.
Hello!
Hálózati zavaroktól szeretném szűrni a digitális jeleket (mert átvitel-vesztés történik), ehhez kérnék segítséget.
A felállás:
keverő + 8m 75ohm antennakábel (éppen határeset) + vevő berendezés.
Ez alap esetben tökéletesen működik. Tudom, hogy a fénytechnikát külön fázisra szokás kötni, de van, ahol ez problémát okoz, mert csak 1 fázis áll rendelkezésre, ez történt tavaly is. A füstgép (900W) kapcsolgatásakor 1-1mp-re elment a hang, mert a vevő szerint nem állt fent a kapcsolat (digital in led kialszik). Így akkor átmenetileg XLR-en lett megoldva a dolog, de azon közel 15-20dB jelcsökkenés van, bármennyire is maximumon használok mindent, tehát a keverőből nem jön ki annyi jel, amivel a kompresszornak dolgoznia kéne, mert -20dB-nél nincs tennivalója. A kompresszor expander funkciója sem elég erre a szintre, tehát az analóg átvitel erősen szükségmegoldás csupán, ami max 70-80%-os teljesítményt biztosít.
Itthon tesztelve a digitális átvitelt azonos fázisra kötött füstgéppel nem tapasztalom a problémát.
A helyszínen 20m hosszabbítón keresztül kapom az áramot, igaz itthon a falban is van annyi, tehát nem tudom releváns-e. (Hosszabbító kitekerve, nincsenek rajta hurkok a helyszínen.)
3 megoldás van pillanatnyilag, ami eszembe jutott:
1. zavarszűrős elosztó (80-as-90-es évekbeli, hátránya, hogy nem földelt) ez elé lenne kötve a füstgép és a szűrő mögé a vevő.
2. ferritgyűrű (nem tudom milyen méretet érdemes használni: PC-tápból bontott vagy hosszúkás, vékony, stb. ...)
3. szünetmentes tápegység (elvileg nem csak átmegy rajta az áram, hanem képes szűrni is valamennyit, kb. mint egy nagy kondi)
A ferritgyűrűt az antennakábel vevő felőli végére tavaly próbáltam, nem volt elég (bár csak találomra raktam rá egyet egy másik készülék tápkábeléről).
A keverő nem igényel földelést, a vevő (kompresszor, erősítő) igen, ahogy a füstgép is. Talán a földelésen megy a zavar?
Ötleteket várnék, hogy mivel lehetne ezt a szakadást kiküszöbölni, ha az idén is csak 1 fázist biztosítanak!
Előre is köszönöm!