Üdvözletem!
Sikerült beszereznem a címbéli kis műszert, ami működni is látszik, de persze apróbb karbantartás nem árt neki. Legalábbis tapasztaltam, hogy kb. fél óra használat után a táp-kör biztosítékjai (a hálózati oldalon, a ,,mainframe'' hátulján, ahol a kis plexilapok mögött hozzáférhetőek) elszálltak. Illetve érdekes, hogy a kimeneti modul kisfeszültségű tápáramkörének egyik biztosítékja bekapcsoláskor halványan felizzik vörösesen, de nem olvad ki. Gondolom, az induló áramlökés a biztit is ,,megizzasztja''.
Célszerű a tápegységben a kondikat cserélni, de akár még a modulok tápszűrő kondijait is (az elkókat).
Amit keresek, vagy ami miatt ide írtam (remélem jó topikba/fórumba), hogy keresek hozzá leírást, kezelési ismertetőt, esetleg akár kapcsolási rajzot is. Gbenyov már segített kicsit, csak ami doksi volt neki, már nincs meg. Pedig ahogy nézem, egészen kompakt kis műszer, bár nem mai, de hasznos. Kezdenek tetszeni a HT mérőegységei is, kezdem gyűjtögetni ezeket is, nem csak a múzeumba, hanem használatra is :) Remélem idővel még sikerül hasonló modulokat és keretet beszereznem, vennem, elcserélnem valakivel.
Mellékelten küldök pár képet a műszerről, aki nem ismerné, lássa is, miről van szó.
Sziasztok.
Egy Schlumberger CRC 5273 tip.oszcilloszkóp javításában szeretnék segítséget kérni. Mivel rajzot mind ez ideig nem sikerült találni, ( próbáltam külföldi oldalakon is ) nem fogtam hozzá a javításhoz. A hiba fényerő szabályzás nem működik. Egy tárolós oszcilloszkóp,és a ks. cső más mint a normál szkópoknál. Normál állásban a fényerő minimális, még látható de nem szabályozható. Ha átkapcsolom tároló állásba, a teljes képernyő kivilágosodik. Egy szerviz leírás, vagy csak rajz is nagy segítség lenne.ha lenne szíves valaki feltölteni.Köszönöm.
Ave Tanyalakók!
Tegnap szert sikerült tennem egy Fok-Gyem TR-9253/A tápegységre. Belülről elég eredeti állapotban van csupán pár kondenzátor lett benne cserélve a gyártása óta. Az itt fent lévő TR-9253 rajzzal köszönő viszonyvan sincsen!! A hibáját 5 perc alatt sikerült orvosolnom :) . De a tartós zárlat már két tranzisztort megölt (2n3773)! Egy-két dolgot furcsállok a gépezetben:
1: 1db 2N3055-tel van megoldva a szabályozás
2: A Graetz-et alkotó diódák minimális hűtéssel КД202Б (KD202B) Kolya kedvéért, hátha így be tudja azonosítani :)
3: КД202Б dióda sorban a kimenő árammal
4: Nem akarnám lerajzolni, de a szükség nagy úr :)
Sziasztok!
Tulajdonomba került egy ANRITSU MG443B programozható jelgenerátor, gépkönyv és használati utasítás nélkül.
Az előlapján nagyon sok gomb van betűkkel jelölve, amiknek jelentését, és így a gombok funkcióját sem sikerült maradéktalanul megfejteni.
Aki kezelt már ilyet, vagy rendelkezik hozzá kezelési utasítással, esetleg gépkönyvvel, segítsen!
Üdv:
Fülesmester