Sziasztok! A tv a következő hibajelenséggel került hozzám: bekapcsoláskor minden gond nélkül indul,de kép tartalom nem jelenik meg,viszont a kép felső harmadában kék,zöld,piros csíkok voltak láthatóak. A képarányt 16:9-re állítva megjött a képtartalom. A függőleges eltérítő lett az első számú gyanúsítottam,mivel a színes csíkok jelenléte a képkioltó impulzusok hiányát jelentheti. Az ic vizsgálatakor minden táp rendben volt,ráadásul valaki már kicserélte az ide tartozó elkókat,és az ic-t is. Eszembe jutott egy régebbi téma amiben próbáltam segíteni: http://elektrotanya.com/?q=hu/content/itt-29100t-29h11 . Akasztják a hóhért gondoltam.Rövid kutakodás után végre meglett a baj forrása: ebben a készülékben a függőleges ic körében levő CF8 poziciószámu 22u/63V-os elkó okozta ezt a hibát. Remélem valaki még hasznát veszi ennek ,ha ilyen tv-be botlik. Sziasztok!
Hi
I'm have a Samsung LCD tv model LA40A330J1, the problem now I'm facing is the picture in the panel turn to bright white with little colour.
What should i replace or change to get it fix?
Thank you.
Sziasztok!
A címben szereplő tvben megpúposodott a 10uF/160V-os elko, csere után ( egy hónap ) visszakerült ugyan ezzel a hibával. Most cseréltem a diódát, a nanos kondit, de most is elég forró. Tegyek bele bipoláris kondit, vagy másfelé keressem a hibát?
Üdv a Mestereknek! Hozták a fent nevezett készüléket azzal a panasszal hogy teljesen halott ,nincs készenlét, bekapcsoláskor csak a lemágnesezö tekercs zümmögése halhato egyéb semmi.Elégett alkatrészt nem találtam a hálozati pufferen megvan a 292 volt. A készenléti led inditáskor nem villan fel egy másodpercre sem.A primer körben levö 2 darab elektrolit kondenzátort cseréltem de nem változott a helyzet.A tápegység TEA1504 ic vel van felépitve és ez hajtja az STW7NB80 mosfetet . Hogyan folytassam a hibakeresést . ilyen tápot még nem javitottam . Elöre is köszönöm mindenkinek a segitö szándékot.üdv .dddemeter.