NEM AKARTAM UJ TOPICOT NYITNI DE RÁVITT A KÉNYSZER. BEIRTAM EGY RÉGIBE DE FEL LETT FÜGGESZTVE.
Sziasztok
Van nálam egy ilyen csoda rádió. Végfok erősen anyaghiányos állapotban volt. Kicseréltem a fent nevezett cseredarabra(ami a régi topicban volt csak törölve lett :( ), de nem tökéletes. Elől szólnak a hangszórók, de a hátsók nem(azaz valami nagyon halk recsegés hallatszik). Ha megtapogatom a lábait akkor megszólalnak hátsók is de gondolom az első jeleit viszi a hátsó oldalra. Rendesen be van forrasztva. Nem hiszem hogy előerősítő mert az erősítő kimeneten van jel, és az elvileg a hátsó oldali jel.
Akarjál új topikot nyitni, az új hibának! Ez nem lesz felfüggesztve, mivel a címből kiderül a kérdés. A felfüggesztett csak annyi volt: JVC KD-G332. Ebből semmit nem lehet megtudni!
Kalex
Szervusztok!
A kapcsolási hibák véletlenszerűek, egyaránt érintik a késleltetett (WAKE UP, SLEEP) és az időben programozott (TIMER ONLY, DAILY) be-és kikapcsolási funkciókat, de nem csupán előfordulása, hanem a funkció végrehajtása is véletlenszerűen változó. (pl: a programban jelölt egység (CD, tuner) kapcsolása nem történik meg, vagy éppen fordítva, ilyenkor az erősítő részt nem kapcsolja.. ) Az AUTO POWER OFF mindenkor hibátlanul végrehajtásra kerül. A kijelzés és a megjelenített információk, v.mint az óra és az időzítések rendben működnek, a kezelőgombok és a távirányító általi beavatkozás szintén jól működik. A hiba gyakorisága a torony magnó részegységének (TD-MXG7BK) csatlakoztatása után jelentősen megnő. Ebben nem látok ugyan érdemi összefüggést, de mégis ez van. Ugyanezen részegység egy másik toronyhoz csatlakoztatva nem okoz hibát. A frontpanel cseréjével a hiba megszűnik, így a HD614089SD57 IC-t kevertem gyanúba annak ellenére is, hogy a lábain mért feszültségek a rajznak megfelelően rendben vannak. Netán tudtok érdemben segíteni?
Kapcs.rajz a Tanyán.
Üdv Mesterek!
Keresem a JVC AX 555 BK Rádiós erősítő kapcsolási rajzát. A fórumon a kapcsolási rajz egy töredéke fent van, de ez nem ugyan az. Rakok fel pár fotót is, hátha valaki ráismer. Erősítő hibája a következő: Minden bemenetről az erősítő nem szól. Koppanás gátló relé nem húzz meg. Ha elé kötöm a hangszórót, mind a kettő csatorna halkan, és torzan szólnak./Minden bemenetről/. A tápban találtam zárlatos alkatrészeket egyik a Q806 póz 2SB 1133 tranyó, ill. D829 póz 4, 7 v-os zéner dióda. Kicserélve a hiba ugyan úgy fent áll. Ha valakinek van ötlete, kérem, jelezze.
Üdv: proci
Sziasztok!
HáthaMűködik,csak kijelzése nincs.Addig már eljutottam, hogy ha a két izzó helyét(két kb 5mm-s luk) megvilágítom, látom a kijelzést,csak az a kérdés, mekkora feszültségű izzók voltak benne, mert az izzók kábelén nem tudok mérni semmit,Nem volna nehéz pótólni leddel.Majd kiszámítom mekkora ellenállat kell.Nehéz szétszedni,meg most valami nyavalya miatt kedvem sincs,hátha? Csak valami más,amit elnézhettem,nem találom.Billentyűn nem terjed semmi!

Kösz:Sándor Megoldva!
Válaszd ki a megfelelő fórumot, majd adj neki címet és írd be a kérdésed.
A téma címe tartalmazza a hibás eszköz márkáját és típusát. Szintén tartalmazza röviden a problémát.
pl: ACER AL1711 monitor képernyője 5 másodperc után kikapcsol
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet!
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el.