Szevasztok
Hát van ez a tv aminek a rajzát kerestem,a hibája hogy bekapcsolás után éppen csak bejön a kép,valamikor birja tovább de 2-3 másodperc és kikapcsol,feszültségeket mértem jók,sortáp kondik szintén,égővel próbálva ugyan az,a proc on-of lábán eltünik a feszültség,és csak áramtalanitás után reagál a távra,kényszeritett inditással müködik nem a táp ál le,de akkor mi álithatja le,ha esetleg lenne valami ötletetek.
Sziasztok!
Kérdezném a nagyérdeműt eme gép javíthatóságáról.
Anno csövet cseréltem benne, majd a másik csövet eladtam, most belekerült egy 50Hz-es tekercsel ellátott W76ERF, amire nincs tekercsem, mert az eredti eltört.
ESF-é volna esetleg. Csíkozás még megmaradt, RGB rész szerintem jó. Digibox behalhatott az esetleges előző cső csattogások miatt?
Előszedtem a gépet, mert a sorkimenő kellene valakinek.
Én úgy gondolom jobban járok így vele, de azért érdekel a tapasztaltak véleménye eme TV-ről :)
Köszi!
Üdv:
Pityesz
Üdvözletem!
A fenti készülékhez keresnék firmwaret. Az oldalon található 17mb62-es firmwareket próbáltam sikertelenül amelyikkel működik fejjel lefelé van a kép és folyamatosan változik a háttérfény fényereje. Alap problémája a szokásos készenléti led villogása volt. A neten keresgélve találtan .bin filet amiket átneveztem az mboot.bin-re de semmi változás nincs csatornát sem talál sajnos. Ha valakinek lenne használható firmware hozzá azt megköszönném.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok Kedves kollégák.
Szeretnék segítséget kérni a fenti tv javításában.
A tv nincs nálam csak a háznál voltam megnézni a jelenséget.
Ez a JVC tv jel nélkül tökéletesen üzemel,nem kapcsol ki. Kék háttér,lehívható a setup menüben minden tökéletes működik.
De AV jelet adva( a háznál csak dekoder van) pár másodpercenként ki be kapcsolgat.DVD lejátszónál is ez a jelenség.
Hallani,hogy a magnetizáló relé is kapcsol.
Személy szerint ilyen jelegű hibával még nem találkoztam.
Másik fórumon eeprom tartalom hibára esküsznek ilyen tv-k nél.
Minden segítséget előre is köszönök.
Üdv: