Jó ebédet az étvágyhoz:
Keresem ennek a készüléknek a rajzát, eddig csak fizetőst találtam.
Holnap hozzák, CD el sem indul.
Bálint
Üdv Mesterek!
Nemrég vásároltam (használtan, hibásan)a fenti típusú házimozit.Több hibája közül, most a DVD lejátszónak azzal a hibájával foglalkozok, hogy a tálca nem nyílik ki. Volt tulajdonosa szerint e miatt már javították, de hamarosan ismét jelentkezett a hiba.Nos a javítás nem lehetett túl szakszerű, mert a mellékelt képen látható szalagkábel csatlakozását alaposan meggyötörték, valamint összeszereléskor több csavart sem tettek vissza, az egyik panel rögzítetlenül lógott, stb! (Az ilyen "szakikról" meg van a saját véleményem...!)
Kérdésem: egy ilyen kábelt csak cserélni, vagy újra blankolni is lehet? Ha lehet blankolni, akkor annak mi a szakszerű menete? Ha a kábel kuka, akkor hol lehet beszerezni ilyen 23 eres (kívül alu. fóliával, gyárilag árnyékolt) kb. 25 cm-es kábelt. Bár ennek cseréje, bizonyára nem az eredeti problémát fogja megoldani, mert ez a vezeték csak a DVD-MPEG szekcióért felelős, a tálca nyitás vezérlése egy másik csatlakozáson keresztül történik.
Segítő válaszaitokat előre is köszönöm! Üdv.:
Szveti
Sziasztok!
Ennek a gépnek az a hibája, hogy nem veszi be a lemezt, a mechanikát már átnéztem, de nem találtam problémát. Ha benne marad a lemez, áram alá helyezve kiadja azt, de be már nem. Külső táppal meghajtva a motort beviszi, és ki is adja a lemezt. A meghajtó icénél mértem 5V-ot, és 3V-ot, de mit kellene még ellenőrizni?
Üdv mindenkinek.
Akadt egy kis gondom a fent nevezett egységgel. Az első jelenség az volt, hogy feszültség alá helyezve se kép se hang. Még a stand by sem világított. Bizti Ok, majd tapasztaltam, hogy a szalag kábelek szét vannak húzva. Mindent a helyére kötve stand by világít, be lehet kapcsolni, hang nincs, és a TUNER módról sem lehet átkapcsolni. CD tálcát nem nyitja...stb. Ezután jött egy fény, és egy füst, és a végfok, valamint a tuner egység kapcsoló áramkör egy ellenállása elhalálozott. Tápfeszültségek rendben. Van valakinek ötlete hogyan tovább? Csak az UX-LP5 doksiját találtam, de nincs igazán eltérés.
Ha tud valaki segíteni nagyon örülnék. Köszönöm előre is