Ezt a JVC CA-MX1LBK minitornyot hibásan kaptam ajándékba. Az alaplapon valaki már cserélt 8-10 tranyót, de amatőr módon.Megvettem a gyári doksit, de pont a Mainboard (alaplap ) kapcs.rajza és beültetési rajza hiányzik.A reklamációmra azt mondták, hogy ennyi a gyári doksi.Ha valaki felrakná, nagyon meghálálnám. Már 3 éve várok a rajzra.Kössz!
Sziasztok!
Adott egy JVC TD-V711 kazettás deck. Nagyon szép, megkímélt állapotban van. Egy gond van vele, a kijelzője nagyon összevissza müködik. A fluoreszcens kijelző bal oldala ott is világít, ahol nem kellene, a jobb oldala viszont nagyon-nagyon halvány.
Itt a tanyán fent van a kapcsolási rajz, Az 5V AC fűtőfeszültséget megkapja a kijelző. A feszültség enyhe növelésével a kijelző erősebben világít, viszont egyik oldala ugyanúgy halványabb, a bal oldalán pedig ugyanúgy világítanak olyan szegmensek, amelyeknek nem kellene.
Lehet ha ki van öregedve a kijelző?
Miket nézzek még esetleg meg, merre tapogatózzak?
Esetleg tud valaki segíteni ilyen bontott kijelzőt találni?
Endre
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy a fent nevezett hifihez van-e valakinek magyar használati utasítása. Ha van akkor azt megköszönném.
Szervusztok!
DX-MX70BK torony két egységét, az AX-MX70BK és FX-MX70BK tesztelve - ritka, véletlenszerű lekapcsolás okán – számomra ismeretlen, furcsa tapasztalásom van.
Túl azon, hogy ritkán és véletlenszerűen lekapcsol, ez a lekapcsolás oly’ módon is előidézhető, hogy bármely egység tetejét megpróbálom rátenni vagy levenni, de elég akár a tető valamely pontjának testponthoz érintése. Ezt „tudja” bekapcsolt és készenléti állapotban is. Az erősítő egység teljesen kuka lesz, a kijelző és egyéb jelzőfények elsötétülnek. A rádió egységen a kijelzés és minden funkció továbbra is működik. Kisebb fémtárgyakra (csavarhúzó, szigeteletlen csipesz) mechanikai hatásokra nem reagál. Mintha kapacitásfüggő lenne. A normál üzem helyreállítása csak a tápfeszültség le és némi idő múltával annak visszakapcsolásával lehetséges. Ilyenkor ott folytatja ahol abbahagyta.
Lévén szerencsém az összes egyéb panel cseréjére, maradt az analóg kapcsoló és erősítő panel (ENH-177-1) gyanúsítása, de csak állok a készülék mellett bután, mint propán.
A jelenségről készítettem rövidke mozgóképes dokumentumokat.
1 2 3
Szerviz manó
itt
Számítva érdemi segítségetekre üdv, Bencsik
Úgy döntöttem, hogy most egy kicsit félreteszem, mert lehet, hogy rossz irányba haladok.
Mindenkinek köszönöm segítő szándékát!
Bencsik