Szervusztok!
A CD-játszó alaplapjáról hiányzik az R702 és a D704 poz. számú alkatrész. Az ellenállás 2,2Ohm, az már rendben, de a diódát nem tudom milyen volt. Próbáltam hasonlatosságot keresni a DX-MX70 torony lejátszójával. Abban van egy dióda ami a rajzolat (szitanyomás)szerint normál dióda, ám az alkatrész listán 5v1 zenerként szerepeltetik. Valami 2B felirat van rajta -nem forrasztottam ki- azonosítani nem tudom. Adnék egy esélyt ennek a szerkezetnek, mert maga a drive átépítve hibátlanul működik. Ebben kérem segítségetek.
Köszönettel: Bencsik
Kedves kollégák!
Ezt a készüléket sok sok kontakt hibával javítottam. Töbször is szét kellet szednem,mivel a panel alulról nem hozzáférhető. Sajnos úgy jártam vele,hogy amikor már szinte teljesen tökéletesen működött és már csak az egyik oldal reléje volt egy nagyon kicsit kontaktos,még egyszer utóljára szétszedtem. Meg is találtam a forrasztási hibát,ki is javíottam,de amikor összeraktam,nagy megdöbbenésemre csak egy nagyon gyenge (teljes hangerőnél is) hang fogadott a rádiórészből. Sok méricskélés után rájöttem,hogy a bemeneti szelektor IC(TC9163) nem kapcsol át. Ha a bemenet és kimenet lábait átkötöm(pl:25-24 vagy 4-6) akkor természetesen tökéletesen szól. Amit megfigyeltem: Ha nincs átkötve,akkor teljes hangerőn hallani egy szűrődő hangot a rádiórészből. Bárhová kapcsolom a bemeneti választót(az előlapon mutatja a led hogy vált) mégis mindíg a rádió rész hangja szűrődik át.Megmérve a szelektor ic-n a tápokat rendben megvannak. Viszont amit furának találok az az,hogy az ic 15-ös lábán az órajel,egy torz háromszöghöz hasonlít ami alig 250mv. A 16-os data lábon úgy tűnik,hogy a jel megfelelő aránylag négyszög,rajta van az adat impulzus csomag és 1V kb. Arra gondoltam,hogy le kellene resetelni,hátha segítene. Viszont nem találok hozzá semilyen infót. Próbáltam már gombok sok kombinációjával bekapcsolni,hátha resetel. Sajnos nem. Ha valakinek lenne egy jó tippje
megköszönném. Persze arra is gondoltam,hogy nem e statikus elektromosságot kapott a kezemtől,mert a vezérlőprociban van C-MOS rész is (a forrasztóm antisztatikus).
üdv.
Üdv !
CD-k belvilágában jártas kollégák segítségét kérem !
A tárgybani készülék kb.3 évig nem volt bekapcsolva,a CD kivételével minden funkciója tökéletesen működik ,pupos kondit nem találtam.
CD -t behelyezve 1-et forgat a motor és " no disc " üzenettel leáll . Optikát tisztítottam ,fejkábelt megmozgattam,de azt hiszem nem itt kell keresni a hibát !
Köszönöm a segítséget !
Tisztelettel : Balta István
Üdv Mesterek!
Nemrég vásároltam (használtan, hibásan)a fenti típusú házimozit.Több hibája közül, most a DVD lejátszónak azzal a hibájával foglalkozok, hogy a tálca nem nyílik ki. Volt tulajdonosa szerint e miatt már javították, de hamarosan ismét jelentkezett a hiba.Nos a javítás nem lehetett túl szakszerű, mert a mellékelt képen látható szalagkábel csatlakozását alaposan meggyötörték, valamint összeszereléskor több csavart sem tettek vissza, az egyik panel rögzítetlenül lógott, stb! (Az ilyen "szakikról" meg van a saját véleményem...!)
Kérdésem: egy ilyen kábelt csak cserélni, vagy újra blankolni is lehet? Ha lehet blankolni, akkor annak mi a szakszerű menete? Ha a kábel kuka, akkor hol lehet beszerezni ilyen 23 eres (kívül alu. fóliával, gyárilag árnyékolt) kb. 25 cm-es kábelt. Bár ennek cseréje, bizonyára nem az eredeti problémát fogja megoldani, mert ez a vezeték csak a DVD-MPEG szekcióért felelős, a tálca nyitás vezérlése egy másik csatlakozáson keresztül történik.
Segítő válaszaitokat előre is köszönöm! Üdv.:
Szveti