Sziasztok.
Ismerősöm ideadta a fent említett autósrádió előlapját amiben kiégett a háttérvilágítás.
Beazonosítás után annyit lehet tudni róla hogy 5,5V 0,125A tud.
Csináltam róla képet és szeretnék segítséget kérni a beszerzéséhez ha esetleg ismerős lenne valakinek.
Sziasztok!
Kérem segítségeteket, egy Kenwood KDC-W7041U típusú autórádió gyári kódjának megállapításához!
szériaszám:KE1487W0201154
Köszönettel:
remi
Üdv mindenkinek.
Van egy ilyen Kenwood erőlködöm.Keresgéltem itt,és láttam,hogy másnak is produkálta ugyanazt,mint nekem.Nevezetesen azt,hogy készenlétről ha bekapcsolom akkor egy pillanatra bekapcsol majd ki,és villog a készenlét ledje addig míg meg nem nyomom a készenlét gombját.Utána folyamatosan világít.Ha megint megnyomom kezdődik az egész elölről.
A megoldás nála az egyik (STK 443-070) végfok ic volt.Tulajdonképpen nálam is ez volt a hunyó.Viszont míg a másik emberkének megjavult ennyitől,nekem nem.
Összehasonlítottam az új és a készülékből kiszedett stk-t és kiderűlt,hogy az 1-es és a 7-es láb rövidzárba van.Máshogy kifejezve,az egyes lábon lévő +65 V-ot kiküldte a kimenetre.Kicseréltem az ic-t de maradt minden ugyan az.Segítségeteket kérném,hogy mi szállhatott még benne el,ill az lenne még a kérdésem,hogy a benne lévő uCom ic (az egész lelke) kinyiffanhatott-e?
Köszönöm.
Sziasztok.
A fent említett erősítő csinálja a furcsa hangosítási hibát. Amikor halkan szól a bal oldali csatorna sokkal halkabb és magas hang hiányos. Amikor feljebb emelem a hangerőt akkor kis átütést hallani és megjelenik a magas hang is. Ezek után ha leveszem vagy visszaveszem a hangerőt minden rendesen működi azzal a kivétellel, hogy a bal csatorna még mindig halkabb mint a jobb. Na most, amikor a magas hangot ( Trabel potin ) feltekerem akkor a jobb csatorna is kiegyensúlyozottan szól, avagy egyforma hangerejük lesz.
Az erősítő nem az enyém, javításra hozták. Mivel fogalmam sincs ezt mi okozhatja, segítséget kérnék, mielőtt nekifekszem.
Előre is köszönöm a segítséget.
Az SM
Itt található
Laci
( javítva )