Udv uraim
Tehat kimerve jungle 46-os labat inditaskor,1,35V-ot kaptam,ami feltuno volt,mivel a sortrafo nem indult be.Kiforrasztottam az R650=550 ohm-ot,es indult volna,csak vedett a tap.
OK....zarlatban a D610=BA159 es elszallva a fugg elterites ic-je.Mindent cserelve ok.
Megegyszer koszonom segitsegeteket.Tamilaci
Üdv . Mindenkinek ,a Thomson-ok soha nem volt a kedvenceim és nagyjából ki is kerültek , de ez már kezdi megkeseríteni az életem . Nem indul a táp és nem is próbálkozik , a tranzisztoron ott van 300V , de semmi élet nincs benne . A 4db ellenállás ami a nagy +bol TEA2261 14.es lábára adná az indító feszt jó és van is ott 2, 1V (rajz 0, 9). Az smps trafó ohmikusan jó . Valakinek valami ötlet?
Sziasztok!
Tudna nekem abban valaki segíteni,hogy mi lehet a hiba. LG-RE-21FACRX tipusú készülékemben.A hiba jelenség az volt,hogy villogott a készenléti led a tv elején és indította volna a sor de nem sikerült neki mivel a sorvég indító tranyó megadta magát.(TT2140 tipusú.)
Ezt kicseréltem, de úgy néz ki,hogy nincs indító tápfeszem se mostmár.Biztosítékok jók,320v-is megvan a nagy elkón.Azt gyanítom ,hogy talán a Str-F6600 primer indító ic lesz a hunyó.Sajnos a hétvége miatt nemtudok hozzájutni nincsennek nyitva nálunk a boltok.De lehet hogy nem,szerintetek? Csatolom a kapcsolási rajzát is ha ebben tudnátok segíteni.
Sziasztok!
Ingyen elvihető egy Kamacrown K3721N típusú üzemképtelen TV! Hibája: zárlatos a sorkimenőn lévő nagyfeszültséget előállító rész. Nem TXT-s és nem kábeltuneres, de a távirányítója megvan és ha a sorkimenőt kicseréled működni fog.
Hely: Győr
üdv: lizakl