Segítségeteket kérném.
A készülék típusa: LG 37LF2500
Hibajelenség: Bekapcsolás után 3...4 másodperc elteltével a képernyő fokozatosan kivilágosodik.Kép van,a színek is rendben lennének.A jelenség jelforrástól független.
Amit eddig tettem: A tápegység új kondenzátorokat kapott.Feszültségek rendben.Ha a "T-com" panelon az "AS15-HF 0921C" ic-t meghűtöm,a kép visszasötétedik amíg a hűtés hatásos.(Akkor is sötétedik valamennyit ha megérintem az ic környékén lévő ellenállásokat.)Az ic nem melegszik rendellenesen.A készülék minden funkciója működik.Mind a fényerőt,mind a kontrasztot kis mértékben lehet változtatni.
Igazam van-e,ha a "T-com" panelt gondolom hibásnak?
Tisztelt kollégák!
Tud valaki infót arról, hogy pontosan milyen háttérvilágítás szett került ebbe a tv- be?
Pontos tipus:65UN74003LB.BEUFLJP
Előre is köszönöm!
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék a következő probléma megoldásához: A kérdéses tv bekapcsolás után szinte csak álló képet ad, képfrissítés alulról felfele történik. Ahogy telik az idő a kép tetejétől fokozatosan lefele haladva jelenik meg a mozgó kép, alatta pedig állókép látható az előző egy-két másodpercből. Kb 15-20 perc után a teljes képernyőn jó a képfrissítés és rendes kép van. A képernyő bal oldalán pedig 1-2 másodpercenként változik a fényerő. (villog a háttér világítás)
Van- e valakinek ilyen jellegű tapasztalata? Hol keressem a hiba forrását? Csatolok egy felvételt a jelenségről, hogy érthetőbb legyen.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Sziasztok !
Ehhez a kis tv-hez kellene segítség !A kép nagyon zöld és csak szervízmenü segítségével lehet állítani rajta .Ha valaki találkozott már ilyennel és feltenné megköszönném .Esetleg a rajza is érdekelne ,de arra sem leltem eddig rá sehol.