Sziasztok!
A Fent említett TV-vel, már bajlódok egy ideje. Nincs másfél éves és már behalt.
Bekapcsoláskor mindent rendben csinál, hang van, kép nincs, csatornákat, hangerőt, lehet állítani. Standby ok.
Úgy néz ki, kevés a nagyfeszültség. Végigmértem 200V helyett 150, 6V fűtés helyett 3.4V, a nagyfeszültség olyan kevés, hogy a pipa mellé tett finom papír meg sem libben, vagy alig.
A Sorkimenő cserélve, a sortranyó cserélve, az impulzus meghajtó tranyo cserélve.
A B+ szűrőkondi cserélve. ESR-ek rendben.
Az impulzus panelon már mindent ellenőriztem. (Lopt-teszter, cap-mérő, esr-mérő, ellenállások, diódák.)
Mérések: Műszer állás 1V/div 10uSec
HDrive jel:

A fűtésen mért:

Vajon mi lehet szerintetek a hiba? Nekem már kezd elegem lenni belőle.
Köszönöm, előre is.
Nativeelco
Sziasztok
Tanulok és küzdök ezzel a szép nagy döggel. Egyáltalán nem működött, szétégve C415, C409, DZ410, R40Z, Q411-KTD2059(nem eredetit tettem bele hanem valami hasonlót, ami itthon volt), C425 kiszáradva, meg a panel szénné égve ezen alkatrészek alatt. Minden kicserélve, panel huzalozva, és ez az eredmény, ami a csatolmányokban látszik. Feszültségek jók, konvergencia IC-ék enyhén melegek, ha kiiktatom őket még jobban összeomlik a kép, vízszintes sorméret kicsi, VR401-et mozgatva szélesedik a kép de sötétül el. Első projektoros tv-m, ha van ötletetek mit nézzek meg, netán egy leírás, hogy mi micsoda ebben a dzsungelben, megköszönném, rajzot, -amit találtam-, letöltöttem a tanyáról.
Kösz: Csaba
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok!
Ez a készülék tegnap megadta magát, hang van a képernyő sötét de a képernyő tetejétől kb 5cm-re 3 színes csík megjelenik, piros, zöld, kék.
Szemmel látható hibát nem találtam, a 200V meg van, az R-G-B katódokon 125-130V-ot mérek.
Valaki találkozott-e már ilyen hibával?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv mindenkinek!
Ez a 42"-es plazma már többedszerre jár nálam. Az eredeti hiba a bizonytalan, többszöri próbálkozásra történő bekapcsolás, majd később a véletlenszerű kikapcsolás volt.
Shanken 1H328W 6709900023A táp
Körülbelül egy éve javítottam utoljára, akkor utánaolvastam az ehhez vonatkozó fórum bejegyzéseket, és cseréltem a PFC körben lévő 1MOhm SMD ellenállásokat, és a DZ504 zenert 9V1-re. Akkor felállt a gép, és egy darabig ment rendesen, de később bizonytalan időközönként kikapcsolgatott. a tulaj szerint ha sikerült többszöri próbálkozásra beindítani, akkor ment rendesen.
Ismét körbenéztem a tápot, púpos kondi nincs, ESR-re mind jó. Először szépen elindult, ment egy órát tökéletesen, majd elkezdett kikapcsolgatni. Egy hozzászólás alapján a VS:184V és Va:60V feszültségeket egy picivel alászabályoztam. Most ott tart megint, hogy csak kapcsolgat, de nem indul el már hidegen sem.
Van még valakinek tapasztalata, ötlete mi lehet még a bibi???????? Esetleg rajz a tápról?
Gondolkodtam a teljes tápcserén is, de akkor milyet kellene bele tenni, mert azt olvastam ezek a Shanken tápok nem valók a magyar viszonyokhoz.
Üdv:fridiszerviz