LG 21FS2RLX
Üdv!
Következő hibával került hozzám a fent említett típus.
Bekapcsolás után zöld kép és függőleges lefutási csíkok voltak láthatóak, hang rendben volt.
Sajnos erről az állapotról nem csináltam képet de itt a tanyán találtam egy képet

" width="350" alt="kép" />
Az RGB végfokra gyanakodtam TDA7106Q ezt cseréltem de a hiba megmaradt.
Mivel nem rendelkezem tapasztalatokkal TV javítás terén ezért körül néztem jobban a főpanelen is.
Találtam több púpos elektrolit kondenzátort illetve 2db repedt kerámia kondenzátort is.
Kicseréltem az összes elkókat, a hiba még mindig megmaradt.
Ma ismét nekiálltam a javításnak bekapcsolás után viszont már csak egy vízszintes csík látható, bekapcsolás után zöld, pár másodperc után pedig szakaszosan megjelenik több szín is.
Mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm a segítséget.
Sziasztok!
Van nálam egy ilyen TV amin néha 10 perc, néha 2 nap után elfehéredik a kijelző.
Találkoztatok hasonlóval? Mi okozhatja ezt?
Üdv Krisz
Üdvözlet!
A profik segítségét kérném. Ismerősömnek van egy LG 27LC2R típusú LCD televíziója. Hangja van, kép nincs. A háttérvilágítás megy, bár szerintem a jobb oldali elég gyenge, a képernyőn néhány piros, kék és zöld csík látható függőlegesen. Vajon javítható vagy kuka, merre induljak el, előre is köszönöm a segítséget!
Udvozletem Kollega Urak!!!
Adott a cimben szereplo TV.Kikapcsolas utan , torlodik minden programozasa , ujra kell programozni , nyelv , orszag , hangolas stb....Kikapcsolas mindegy hogy tortenik (taviranyito,sajat kezeloszervek vagy halozatbol valo teljes aramtalaniyas.).Mar regebben (evek) volt egy ilyen hibaja,akkor usb-n keresztul att lett irva a softwareje es mukodott.Majd kivontak a "forgalombol" hosszabb idore es a napokban ujra akartak hasznalni.Es ujra "felejt",masodperces kikapcsolas utan is.Nagy valoszinuseggel ki kellene cserelni a memoria chippet is ami szamomra (felszereltseg hianya es memoria programozo hianya miatt) kivitelezhetetlen.Ezert keresek egy kedves Kollegat ha lehet Budapesten , aki terites elleneben , meg tudna oldani a hibat.A baratom fia Pesten lakik , o el tudna vinni az alaplapot
Elore is koszonom a segitsegetek , Peter