Szevasztok !
Az Alábbi problémában kérem segitő tanácsotokat.
Van egy LG 42LD650 tipusu TV.-m. Az a gond vele hogy a már több mint egy éve a bekapcsolást követően a kép összetörten jön be, és
kb. 10-15 perc mulva tökéletes lesz.Van amikor egy hétig is azonnal be jön a kép, de utánna ismét ugyan olyan.Telefonon a szerviz
azt mondta hogy valószinü hogy táp vagy panelhiba.Ára olyan 80 ezer körüli. Szerintetek ez reális. Mert inkáb akkor bekapcsolom
10 perccel előbb ahogy tévézni akarok.
Kitimi51
Sziasztok!
Leellenőriztem az LG CF29H30T készülék MC74A sasszijában -amibe az AN5860-at is kerestem, mert meghibásodott- a többi OSD-hez kapcsolódó áramköri elemet is, és kiderült, hogy a CXP86441-509s processzor G-OSD kimeneti portja (pin31) is földzárlatos.
Új processzort eddig sajnos nem sikerült beszerezni.
Tehát az új AN5860-al csak R és B OSD szín lett, G nem. A legtöbb kijelzésnek tiszta zöldnek kellene lenni, de így csak a fekete ablak volt látható. Az FB kapuzó jel pontosan a karakternek megfelelő ablakot vágott ki a jelből, de mivel G komponens nem érkezett az átkapcsoló IC bemenetére, fekete karakterek jelentek meg a képernyőn.
Ez nagyon zavaró volt, mert sötét képrészeknél az OSD nem látszott.
Néhány nap fejtörés után arra jutottam, hogy valahonnan kellene "lopni" G-OSD jelet (vagy valami hasonlót) a kapuzó IC (AN5860) G bemenetére (pin13).
Azt találtam ki, hogy a G jel 10nF-os csatoló kondenzátorának (C563) kiemelésével megszakítottam a pin13-ra vezető G jelutat, és a felszabadult kondenzátorral összekötöttem az IC FB és a G bemeneteit (pin7-pin13). Így a G bemenetre is az FB jel jutott, mondhatnánk, hogy "önkielégítő" módban.
Az eredmény a vártaknak megfelelő lett: megjelentek a zöld OSD karakterek a képen. Formájuk is teljesen elfogadható.
A megoldás egyetlen kis szépséghibája, hogy azon OSD keverékszínekben is lett zöld komponens, amikbe nem kellene, és így az eredő színük megváltozott. Ez nem nagyon zavaró, mert így is jól láthatók (olvashatók) az ilyen színkomponenseket tartalmazó karakterek.
Lehetne még módosítani a "lopott" G komponens amplitúdóján, amivel a színkeverési arányok némileg megváltoztathatók lennének, de kérdés, hogy érdemes-e az időt ráfordítani.
Kérlek benneteket, mondjatok véleményt!
Ui:
Kicsit finomítottam a dolgon, az FB-ből lopott G jelet kissé leosztottam.
Meghagytam a jelútban az eredeti helyén az R62-R72 osztót és a C563 kondenzátort is. Egy másik 10nF-os kondenzátorral a kontroller lábainál kötöttem a G vonalra az FB jelet (pin34), persze a földzárlatos 31-es lábat kiszigetelve.
Így kevésbé fényesek (telítettek) lettek a zöld OSD karakterek, és a G komponens nemkívánatos hatása is csökkent a többi színre.
Készen van, összeraktam.
Üdv:
Fülesmester
Sziasztok
A következő probléma lenne a készülékkel a munkatársamé és azt mondja hogy bekapcsoláskor van kép hang minden rendben van de kb 10mp múlva elmegy a kép hang van továbbra is és előtte a képernyő két sarkában elkezd foltosodni a kép elvitte szervizbe és azt mondták táp hibás ,mert állítólag kipróbálták egy másik táppal amivel tökéletesen üzemelt
az volna a kérdésem hogy valóban okozhatja e táphiba a jelenséget és ha igen akkor a tápon mi lehet a hiba?
Ha valaki tud segítsen a készülék már nem garanciális és a táp eléggé sokba kerülne bele.
Üdv
Gyuri
Sziasztok!
A fent nevezett asztalomra fel nem férő, ablakom nincs ekkora mint ez tv-t javítanám.
Már járt szerelőnél és ő a tápegységet nevezte ki a hiba forrásának, de nem foglalkozott vele tovább. (Ausztriában nézték meg!)
A szevíz manuáljában -bár nem vagyok jó angolból- azt írja, hogy húzzam le a P5,P6 ill. P1 connectort a méréskor. Jól értelmezem? Nem kéne valami műterhelést ráakasztani? Lehet terhelés nélkül járatni? Én eddig mindig terhelést tettem rá.
Csatolom a hibakeresési lépés ezen részletét, hogy érthető legyen.
Köszönöm!
Tamás
Közben méregettem és rájöttem, hogy Z-sus Vs lábai zárlatosak. Illetve az YPPD-J015B hibrid ic zárlatos. De azért terhelés nélkül lehúzott P1 csatira rámértem és nem lett baj.